Bitcoin (BTC) 28 Bin Doları Geri Alırken, Cardano (ADA) 0,4 Dolara Yaklaştı!

Bitcoin (BTC) 28 Bin Doları Geri Alırken, Cardano (ADA) 0,4 Dolara Yaklaştı!

Bugün en iyi performans gösteren iki altcoin olan Cardano ve Filecoin, en iyi 50 altcoin arasında yer alıyor. Dün Bitcoin kısa bir süre için 28.000 doların altına düştü, ancak hızlı bir toparlanma yaşayarak şu anda bu seviyenin birkaç santim üzerinde işlem görüyor. Hafta sonları genellikle ticaret hacimleri düşük olduğundan, altcoinlerin doğası gereği değişken olmasına rağmen, bugün oldukça sakin bir seyir izledi.

Bitcoin Tekrar 28.000 Doların Üzerinde

Bu haftanın başında kripto para piyasalarında önemli fiyat dalgalanmaları yaşandı. Interpol’ün Binance CEO’su CZ’ye Kırmızı Bülten verdiği yönündeki sahte haberin yayılması Pazartesi günü BTC’nin fiyatının 27.200$’a düşmesine neden oldu. Ancak, CZ bu iddiayı reddettiği anda BTC tüm kayıplarını geri aldı ve boğalar kripto para birimini 29.000 dolara yaklaştırdı. Ancak, BTC bu noktada başarısız oldu ve Çarşamba gününe kadar fiyatı 28.000 dolara düştü. Sonraki birkaç gün, BTC’nin fiyatı yaklaşık 28.000 dolar seviyesinde istikrarlı kaldı.

Dün, BTC fiyatı günlük en düşük seviyesi olan 27.800$’a düştü, ancak o zamandan bu yana neredeyse 400$ ekleyerek şu anda 28.000$’ın üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri 540 milyar dolar seviyesini geri kazanırken, BTC’nin altcoinler üzerindeki hakimiyeti son zamanlarda kaybettiği zeminin bir kısmını geri kazandı ve yaklaşık %46’ya yükseldi.

cardano
bitcoin (btc) 28 bin doları geri alırken, cardano (ada) 0,4 dolara yaklaştı! 3

ADA Gözünü 0,4 Dolara Dikti

Bu haftanın başında, alternatif para birimleri de benzer dalgalanmalar yaşadı ancak son birkaç gün daha az olaylı geçti. Ethereum, bir noktada 1.950 dolara kadar yükselerek neredeyse sekiz ayın en yüksek fiyatını kaydetti. Ancak ETH, biraz güç kaybederek şu anda 1.900 doların biraz altında işlem görüyor.

İlk 10 altcoin arasında en çok yükselen Cardano oldu. ADA yaklaşık %3 arttı ve 0,4 dolardan birkaç santim uzaklaştı. BNB, XRP, DOGE, MATIC, SOL, DOT, LTC, SHIB ve TRX de daha mütevazi bir şekilde yeşil renkte kaldı.

Filecoin ve ICP, ilk 50 altcoin arasında diğer önemli kazananlar oldu. Ancak genel olarak, çoğu altcoin sakin kalmaya devam etti ve bu, toplam kripto piyasası değerinden de açıkça görülebiliyor. Metrikler, dün olduğu gibi aynı noktada kalmaya devam ediyor.

cardano
bitcoin (btc) 28 bin doları geri alırken, cardano (ada) 0,4 dolara yaklaştı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.