Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 28 Bin Doları Aşarken Bu 2 Altcoin Yükselişe Geçti!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 28 Bin Doları Aşarken Bu 2 Altcoin Yükselişe Geçti!

Bitcoin, Mart ayının son saatlerinde hızlı bir toparlanma sergileyerek 28.000 dolar seviyesine geri yükseldi ve yılın üçüncü ayında %23’lük bir fiyat artışı kaydetti.

TONCOIN ve Litecoin gibi sermayesi daha büyük olan altcoinler içerisinde, en iyi performans gösteren iki tanesi bunlardır.

Ethereum’un değeri 1.800 doların üzerine çıkarken, Solana (SOL) ise 20 doların üzerine yeniden yükseldi.

Bitcoin Tekrar 28.000 Doların Üzerinde

Son birkaç gündür, birincil kripto para birimi büyük fiyat dalgalanmaları yaşadı. ABD CFTC’nin Binance ve Changpeng Zhao’ya dava açmasıyla Pazartesi günü 1.500 dolar değer kaybetti, ancak boğaların hareketi durdurmadan önce yukarı doğru hareket etmeye başlamıştı.

Birkaç gün sonra, Bitcoin 29.000 doların üzerine çıktı, ancak bu durum kısa sürdü ve değer kaybı yeniden başladı. Sonuç olarak, BTC Cuma günü 27.600 dolara kadar geriledi.

Ancak, Mart ayının son gününde kripto para birimi, hızlı bir toparlanma sergileyerek 1.000 doların üzerine çıktı ve Bitstamp’ta günlük olarak 28.800 dolara kadar yükseldi. O zamandan beri birkaç yüz dolar değer kaybına rağmen, Bitcoin hala günlük bazda yeşil renkte ve 28.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Piyasa değeri yeniden 550 milyar dolara yaklaştı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46,5’e kadar yükseldi.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 28 bin doları aşarken bu 2 altcoin yükselişe geçti! 3

LTC ve TONCOIN Yükselişte

Alternatif kripto para birimleri de son zamanlarda hareketlilik yaşadı, ancak çoğu hafta sonuna doğru sakinleşti. Ethereum, günlük %2’lik küçük bir artışın ardından tekrar 1.800 doların üzerine çıktı. Cardano, MATIC, Polkadot, Shiba Inu, Tron ve Avalanche gibi diğer altcoinler de ETH’nin kazanımlarını takip etti. Ancak, Binance Coin değer kaybı yaşamadan dünkü seviyesini korudu.

Ripple son 10 gündeki en iyi performans gösterenlerden biri olsa da %6 düşüş kaydetti, ancak hala 0,5 doların üzerinde işlem görüyor.

Litecoin ve TONCOIN, ilk 20 altcoin arasında en çok yükselenler arasında yer aldı. LTC 6 dolar artarak 93 dolara yükseldi, TONCOIN ise bir günde %8 değer kazanarak 2,25 dolara ulaştı.

Toplam kripto piyasası değeri, Cuma günkü kayıplarını telafi etti ve CoinMarketCap’te bir kez daha 1,2 trilyon dolara yaklaştı.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 28 bin doları aşarken bu 2 altcoin yükselişe geçti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.