Kripto Analiz: Bitcoin 27,5 Bin Dolardan Reddedildi, LDO ve LTC %6 Düştü!

Kripto Analiz: Bitcoin 27,5 Bin Dolardan Reddedildi, LDO ve LTC %6 Düştü!

Bitcoin, son günlerde etkileyici bir yükseliş sergilemiş olsa da, 27.500 dolarlık direnç seviyesinde keskin bir şekilde reddedildi.

Son 24 saat içinde, kripto para piyasasının toplam değeri 20 milyar doların üzerinde düştü.

Diğer kripto paralar da günlük bazda düşüş yaşadı; LTC ve LDO gibi altcoinler, ilk 36’dan en çok değer kaybedenler arasında yer aldı.

Bitcoin 27.5 Bin Dolarda Durdu

Yakın zamanda Glassnode tarafından bildirildiği gibi, Bitcoin (BTC) bir haftayı aşkın bir süredir %3,4’lük dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu, USD cinsinden ifade edildiğinde, varlığın 26.500 Dolar ile 27.500 Dolar arasında kırılmadan durduğu anlamına geliyor.

Analitik şirketi, daha fazla volatilitenin yakın zamanda beklenmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu ve piyasalar, son 24 saat içinde Bitcoin’in 27.000 Doların altından 27.500 Dolar seviyesine hızla yükseldiği bir an yaşadı.

Ancak, bu noktada direnç seviyesinin büyük bir engel olduğu ortaya çıktı. BTC bu seviyeyi kırmayı başaramadı ve ardından hemen geri çekildi, neredeyse 1.000 Dolarlık bir düşüş yaşandı. Birkaç yüz Dolar toparlamış olsa da, kripto para birimi hala 27.000 Doların altında mücadele ediyor. Bu durum, BTC yatırımcılarının artan sayıda HODLing’e odaklandığını gösteren raporlarla birlikte geliyor. En son fiyat düşüşüyle birlikte, Bitcoin’in piyasa değeri 520 milyar Doların altına düştü.

bitcoin
kripto analiz: bitcoin 27,5 bin dolardan reddedildi, ldo ve ltc %6 düştü! 3

LDO ve LTC Sert Düşüşte

Çoğu alternatif coin, günlük bazda Bitcoin’e göre daha iyi bir performans sergilemiyor. Dün 1.850 doların üzerine çıkan Ethereum, %2’lik bir düşüşle 1.820 doların altına geriledi. BNB için de benzer bir düşüş yaşandı ve varlık 310 doların altına indi.

Ripple, Cardano, Dogecoin, Polygon, Solana, Tron, Polkadot, Shiba Inu ve Avalanche gibi diğer kripto paralar da bugün değer kaybettiler. Litecoin ve Lido DAO ise daha fazla günlük düşüş yaşadı ve her ikisi de %5-6 oranında değer kaybetti.

TONCOIN ve LEO, küçük günlük kazançlar elde ederek ilk 36 arasında öne çıktılar.

Ancak genel olarak, kripto piyasasının toplam değeri bir günde 20 milyar doların üzerinde düştü. Bu nedenle, bu metrik 1.120 trilyon dolara kadar geriledi.

bitcoin
kripto analiz: bitcoin 27,5 bin dolardan reddedildi, ldo ve ltc %6 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.