Bitcoin (BTC) 27.000 Doların Altına Düşerken, Sandbox (SAND) %6 Arttı!

Bitcoin (BTC) 27.000 Doların Altına Düşerken, Sandbox (SAND) %6 Arttı!

Dün Bitcoin, 27.500 dolar seviyesini tekrar test etmeye çalıştı, ancak reddedildi ve güneye doğru geri itildi.

SAND, bugün yeşile bürünmüş birkaç nadir istisnadan biridir.

Bugün çoğu altcoin kırmızıda ve ETH, 1.900 doların altına düşüyor. Bununla birlikte, XRP ise bir günde %2’nin hafif üzerinde bir artış kaydetti.

Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü

Geçtiğimiz hafta, BTC’nin olumlu başlangıcına rağmen, yedi günlük dönem varlık için çok da iyi geçmedi. Bitcoin, Cuma günü (Bistamp’ta) haftanın en düşük seviyesi olan 26.500 doların altına geriledi, ancak hafta sonu kayıpların bir kısmını telafi etti.

Hafta sonu oldukça sakin geçti ve BTC genellikle 27.000 dolar civarında işlem gördü. Bir süreliğine 27.500 doların biraz altına kadar yükseldi, ancak ayılar hareketi engelledi ve daha fazla artışa izin vermedi.

Tam aksine, Bitcoin doğrudan güneye yönelerek Cuma gününden bu yana 27.000 doların altındaki en düşük seviyeye geriledi. Sonuç olarak, BTC’nin piyasa değeri bir günde 5 milyar doların üzerinde bir düşüşle 520 milyar dolara geriledi. Ayrıca, altcoinler üzerindeki hakimiyeti de hafif bir darbe aldı ve %45,8’e düştü.

bitcoin
bitcoin (btc) 27.000 doların altına düşerken, sandbox (sand) %6 arttı! 3

SAND Piyasa Hareketliliğine Meydan Okuyor

BTC’nin güneye yönelmesiyle birlikte çoğu altcoin de aşağı yönlü bir hareket sergiledi. Ethereum, küçük bir günlük düşüşün ardından 1.900 doların altına düştü ve bu da en iyi örnek olarak gösterilebilir. Binance Coin ise %2’lik bir düşüşün ardından 300 doların altına yaklaştı.

Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot ve Shiba Inu gibi diğer altcoinler de benzer oranlarda düşüş yaşadı. Litecoin ise bir günde neredeyse %3 düşüş kaydederek daha fazla değer kaybetti.

Ripple, Solana, Tron ve Avalanche gibi bazı altcoinler ise küçük kazançlar elde etti. Sandbox ise son 24 saatte dikkate değer bir şekilde artış gösterdi. SAND %5’ten fazla yükseldi ve 0,6 dolardan işlem görüyor.

Ancak toplam kripto piyasası değeri, dünkü zirveden bu yana 15 milyar doların üzerinde bir kayıp yaşadı ve 1.135 trilyon dolara düştü.

bitcoin
bitcoin (btc) 27.000 doların altına düşerken, sandbox (sand) %6 arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.