Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 27.000 Doları Geri Alırken, Solana %5 Yükseldi!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 27.000 Doları Geri Alırken, Solana %5 Yükseldi!

Son birkaç haftanın aksine, bugün Bitcoin erken saatlerde 27.000 doların üzerine çıktı ve bu hafta daha olumlu bir seyir izliyor.

Bugün, daha büyük sermayeli alt şirketlerinin en iyi performans gösterenleri SOL, VET, ARB, NEAR ve SHIB olarak öne çıkıyor.

Aynı şekilde, altcoinler de bugün yeşil ticaret yapmaktadır. SOL, %5’lik artışla 20 doları geri kazanmasına yardımcı olan dikkate değer bir performans sergilemektedir.

Bitcoin 27.000 Doların Üzerinde

Geçtiğimiz hafta, özellikle Salı günü kaydedilen 27.500 $’lık son düşüşten sonra, birincil kripto para birimi için durum pek iyi değildi. Ayılar piyasanın kontrolünü ele geçirerek takip eden birkaç gün içinde fiyatı güneye doğru çektiler ve Perşembe gününe kadar piyasa, iki haftanın en düşük seviyesi olan 25.900 $’a düştü.

Ancak hafta sonuna doğru manzara değişmeye başladı ve Bitcoin hızla 26.000 dolar seviyesini geri kazandı. Hatta Cumartesi gününe kadar neredeyse 27.000 dolara kadar yükseldi, ancak başlangıçta burada durduruldu.

Neyse ki, boğalar Pazar sabahı etkileyici bir fiyat artışıyla kripto para birimini birkaç günün en yüksek seviyesi olan 27.300 $’a taşıdılar. O zamandan beri biraz geri çekilmesine rağmen, Bitcoin hala günlük %2’lik bir artış sergiliyor. Bu durumda piyasa değeri 530 milyar dolara yaklaşırken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti biraz artarak %46.4’e ulaştı.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 27.000 doları geri alırken, solana %5 yükseldi! 3

SOL %5 Arttı

Hafta sonu boyunca, alternatif kripto paralar da yükseliş yaşadı, bu da son birkaç gündeki eğilimden farklılık gösterdi.

Ethereum, hafta boyunca 1.800 doların altına düştü, ancak bu seviyeyi geri kazanmayı ve tekrar yükselmeyi başardı. Günlük bazda küçük bir artışla ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, 1.850 dolara doğru ilerledi. Binance Coin, Polygon, Dogecoin, Tron, Polkadot, Litecoin ve Avalanche gibi altcoinler %0,5 ile %2 arasında değer kazandı.

Cardano, Shiba Inu ve günümüzün en iyi performans gösteren altcoinlerinden Solana, daha büyük sermayeli alt şirketlere kıyasla daha fazla kazanç sağlıyor. Solana (%5’e yakın bir artışla) neredeyse %5 oranında değer kazandı ve şu anda 20 doların üzerinde işlem görüyor.

Bugün, düşük ve orta değerli altcoin’lerin çoğu yeşil ticaret yapıyor. Bu durum, toplam kripto piyasası değerinin 15 milyar dolar artarak 1.140 trilyon dolara yaklaşmasını sağladı. Bu metrik, sadece birkaç gün önce 1,1 trilyon doların altına düşmüştü.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 27.000 doları geri alırken, solana %5 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.