Bitcoin 27 Bin Dolara Yaklaşırken, XRP ve Dogecoin, SEC’in Davalarına Rağmen %4’ün Üzerinde Yükseldi!

Bitcoin 27 Bin Dolara Yaklaşırken, XRP ve Dogecoin, SEC’in Davalarına Rağmen %4’ün Üzerinde Yükseldi!

Kripto para piyasası Çarşamba günü fiyatlarında bir yükseliş yaşadı ve dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), Coinbase ve Binance’e yönelik SEC davaları arasında %4’ün üzerinde bir artışla yaklaşık 27.000 dolar seviyelerinden işlem gördü.

Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum (ETH) da 1.850 doları aşan belirgin bir yükseliş kaydetti. BTC’nin işlem hacmi son 24 saat içinde %17 artarak yaklaşık 23.77 milyar dolara ulaştı.

CoinSwitch Piyasalar Masası Kıdemli Müdürü Shubham Hudda’ya göre, kripto piyasaları son 24 saatte yüksek işlem hacmiyle direnç gösterdi. Aynı zamanda, kripto korku ve açgözlülük endeksi de 6 Haziran’dan bu yana 9 puan yükselerek tarafsız bölgeye geri döndü.

Hudda ayrıca, büyük borsalara yönelik SEC davalara rağmen, sektörün güçlü direncinin bu olumlu gelişmeye katkıda bulunduğuna inanıyor.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, XRP, Dogecoin gibi diğer kripto para birimleri de 7 Haziran’da kayıplarını geri alarak yeşil renkte işlem gördü.

bitcoin
bitcoin 27 bin dolara yaklaşırken, xrp ve dogecoin, sec'in davalarına rağmen %4'ün üzerinde yükseldi! 2

Piyasa değeri 521,9 milyar dolar olan Bitcoin (BTC), %4,3’lük bir artışla 26.885,02 dolar seviyesinden işlem gördü ve ticaret hacmi 22,9 milyar dolar olarak kaydedildi. Ancak Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta %2’nin üzerinde bir düşüş yaşadı.

Endüstri gözlemcileri, Bitcoin’in kripto para borsalarındaki SEC baskısı ve bazı tokenların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasıyla ilgili gelişmelerden faydalandığına inanmaktadır. Bu durum, bazı kripto para yatırımcılarının Bitcoin’e yönelik işlemlere geri dönmesine neden olmuştur.

Ethereum, piyasanın en büyük ikinci sanal para birimi olarak %3,6’luk bir artışla 1.878,35 dolara yükselerek ivme kazandı. Ethereum’un piyasa değeri 225,71 milyar dolar olurken, işlem hacmi 9,06 milyar dolar oldu.

Dogecoin ise %4,3’lük bir artışla 0,06959 dolar seviyesinden işlem gördü ve piyasa değeri 9,71 milyar dolar oldu. CoinMarketCap verilerine göre, Dogecoin’in 24 saatlik ticaret hacmi 428,1 milyon dolar olarak kaydedildi. Aynı dönemde Shiba Inu ise %0,75’lik bir artışla 4,77 milyar dolarlık piyasa değeri elde etti.

Diğer önemli kripto tokenlerinden BNB, XRP, Solana ve Polkadot da kazançlarla işlem gördü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.