Bitcoin 27 Bin Civarında Seyrederken, XRP %21 Artış Kaydetti!

Bitcoin 27 Bin Civarında Seyrederken, XRP %21 Artış Kaydetti!

Bitcoin’in hafta sonu işlem hacimleri düşüş gösterdi ve bu da her iki yönde önemli fiyat hareketlerinin oluşmamasına neden oldu.

Arbitrum’un yeni başlattığı bir token, son düşüşünden bu yana %7 oranında toparlandı.

Altcoinlerin günlük performansları istikrarlı bir şekilde devam ederken, XRP son yedi günün en başarılı performanslarından birini sergiledi.

Bitcoin 27.5K Dolarda Sıkıcı

Son birkaç hafta içinde kripto para birimi endüstrisinde birçok olay meydana geldi ve şimdi Bitcoin’in bir süreliğine yavaşlaması bekleniyor.

ABD bankacılık krizi sırasında 20.000$’ın altından 28.000$’ın üzerine fırlayan varlık, UBS’nin Credit Suisse’i satın almak zorunda kalması ve Deutsche Bank’ın hisselerinin düşmesiyle fiilen Avrupa’ya yayıldı. Ancak, Fed’in Çarşamba günkü son faiz oranı artışı, BTC’ye daha fazla hareketlilik getirerek saatler içinde 2.000 dolar düşüşe neden oldu.

Ancak, boğalar neredeyse anında geri döndü ve Bitcoin, Cuma günü kısa bir süre için 29.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi, son birkaç gündür kaldığı 28.000 doların altına geri döndükten sonra, bu seviyenin üzerinde 9 ayın en yüksek seviyesini görmüştü. Piyasa değeri 540 milyar doların altında kaldığından, altcoinler üzerindeki hakimiyeti hala %46,2’de bulunuyor.

bitcoin
bitcoin 27 bin civarında seyrederken, xrp %21 artış kaydetti! 3

XRP Haftada %21 Arttı

Düşen işlem hacimleriyle birlikte, altcoinlerin günlük ölçekte nispeten sabit kalması beklenirken, tüm grafiklerde düşüş yaşanıyor. Ethereum, %1,3’lük küçük bir artışın ardından yaklaşık 1.800 dolardan işlem görüyor. Benzer kazanımlar Binance Coin, Dogecoin, MATIC, Solana, Litecoin, Tron ve Avalanche’ta da görülüyor.

Ripple, ilk 10 altcoin arasında daha kayda değer bir fiyat artışına sahip. XRP bir günde neredeyse %4 ve geçen hafta %21’den fazla artarak, 0,45 doların biraz üzerinde duruyor.

ARB dünkü kayıpların bir kısmını geri aldı ve %6,5 artarak neredeyse 1,3 dolara ulaştı. LDO, XMR ve XLM, hepsi yaklaşık %3 oranında arttığı için orta sınıf alt şirketlerden diğer en iyi performans gösterenler.

Genel kripto piyasası değeri, dün olduğu gibi 1,150 trilyon dolar ile aynı seviyede duruyor.

bitcoin
bitcoin 27 bin civarında seyrederken, xrp %21 artış kaydetti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.