Bitcoin 27 Bin Altına İnerken, XRP Yükselmeye Devam Etti!

Bitcoin 27 Bin Altına İnerken, XRP Yükselmeye Devam Etti!

Son 24 saatte Bitcoin, binin üzerinde bir düşüş yaşadı ve bugün bir hafta önceki en düşük fiyat seviyesine geriledi.

XRP, bugün yeşil bölgede bulunan tek büyük sermayeli kripto para birimidir.

Diğer altcoin’ler şu anda kırmızı renkte ve en çok damping yapan kripto para birimi LDO (% 6’nın üzerinde) olarak görülüyor.

Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü

Geçen hafta yaşanan olumsuz piyasa koşulları, Cuma günü Bitcoin’in 25.800 dolarla iki ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle zirveye ulaştı. Ancak hafta sonunda varlık bir toparlanma yaşadı ve çoğunu yaklaşık 27.000 dolardan geri kazandı.

Pazartesi günü BTC, daha olumlu bir notla başlayarak 27.600 dolara sıçradı. Ancak bu seviyede başarısız oldu ve tüm günlük kazançlarını hızla geri verdi. Çarşamba günü bir destek gelmesine rağmen, ayılar bir kez daha hareketi ele geçirdi ve BTC 27.500 dolara meydan okuyamadı.

Sonraki düşüş, öncekinden daha şiddetli oldu. Bitcoin, bin dolarlık bir farkla güneye yönelerek haftalık en düşük seviye olan 26.400 dolara düştü. O zamandan beri birkaç yüz dolarlık bir toparlanma yaşamasına rağmen, Bitcoin hala 27.000 doların altında işlem görüyor ve gün içinde %2’lik bir düşüş yaşıyor. Sonuç olarak, piyasa değeri 520 milyar dolara gerilerken, altcoinlere olan hakimiyeti %46,3 düzeyinde sıkı bir şekilde korunuyor.

bitcoin
bitcoin 27 bin altına i̇nerken, xrp yükselmeye devam etti! 3

XRP Piyasa Duyarlılığına Meydan Okuyor

Altcoin’lerin çoğu da küçük günlük düşüşlerle benzer bir hareket sergiledi. Örneğin, Ethereum yaklaşık %1 oranında geriledi ve bir kez daha 1.800 doların altına düşmeye başladı. Binance Coin ise benzer bir günlük düşüşün ardından 310 doların altına indi.

Cardano, Solana, Litecoin, Polkadot, Shiba Inu ve Avalanche gibi diğer altcoin’ler de %1-2 civarında düşüşler yaşadı. Daha fazla günlük kayıp ise Chainlink, ATOM ve TONCOIN gibi varlıklarda görüldü, bu varlıkların tamamı yaklaşık %3 oranında düştü.

Lido DAO’nun tokeni, daha büyük hacimli altcoin’ler arasında %6’lık bir düşüşle en çok kaybeden oldu. Bununla birlikte, LDO hala 2,1 doların üzerinde işlem görüyor.

Ripple ise küçük bir günlük artışla ilk 10 altcoin arasında yer alıyor. Belki de blockchain şirketinin SEC’e karşı açtığı yasal dava etrafındaki olumlu gelişmelerden destek alan XRP, yaklaşık %3 artış gösterdi ve 0,45 doların üzerinde işlem görüyor.

Toplam kripto piyasası değeri dünkü kazanımlarını geri vererek 1.120 trilyon dolara düştü.

bitcoin
bitcoin 27 bin altına i̇nerken, xrp yükselmeye devam etti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.