Bitcoin 27 Bin $’a Düşerken 500 Milyon Doların Üzerinde Tasfiye Edildi, Altcoinler Çift Haneli Çöküşü Görüyor!

Bitcoin 27 Bin $’a Düşerken 500 Milyon Doların Üzerinde Tasfiye Edildi, Altcoinler Çift Haneli Çöküşü Görüyor!
0

Kripto piyasası, son 24 saat içinde, Bitcoin ve özellikle altcoinler için acı verici bir şekilde başka bir düşüş yaşadı.

bitcoin
bitcoin 27 bin $'a düşerken 500 milyon doların üzerinde tasfiye edildi, altcoinler çift haneli çöküşü görüyor! 2

Bitcoin & Altcoin

Kripto para birimi alanındaki olumsuz fiyat gelişmeleri, birçok altcoinden kaydedilen yeni haftalık, aylık ve hatta yıllık en düşük seviyelerle yalnızca son 24 saat içinde yoğunlaştı. Birçok grafikte görülen çift haneli düşüşlerle, günlük tasfiyelerin 500 milyon doların üzerine çıkması şaşırtıcı değil.

  • Kripto piyasasının daha iyi günler gördüğünü ve o kadar uzun zaman önce olmadığını söylemek güvenli. Daha mikro ölçekte, Bitcoin, geçen hafta 32.000 doların üzerinde işlem gördü, ancak bu seviyeyi kararlı bir şekilde aşmaya yönelik her girişim, yolunda durduruldu.
  • Sonraki retler, Cuma günü durum kötüleşmeden ve serbest düşüş başlamadan önce varlığı güneye yaklaşık 30.000 dolara getirdi. Şu an itibariyle, Bitcoin başka bir bin dolarlık düşüşün ardından 27.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.
  • Bununla birlikte, Bitcoin’in durumu kötü olsa da, altcoinler çok daha kötü bir durumda. Neredeyse tüm alternatif madeni paralarda çift haneli kayıplar belirgindir.
  • Ethereum, günlük %14’lük büyük bir düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. İkinci en büyük kripto para birimi 1.450 dolara düştü, bu da günler içinde 500 doların üzerinde değer kaybettiği anlamına geliyor.
  • BNB, Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu ve diğerleri de çift haneli fiyat düşüşleri gördü.
  • Genel olarak, kripto para birimi piyasa değeri 1,1 trilyon doların altına neredeyse yılın en düşük seviyesine geriledi. Metrik, bir haftadan daha kısa bir sürede 200 milyar dolar azaldı.
  • Bu nedenle, tasfiyelerin ve enkaz halindeki traderların sayısı (tekrar) hızla arttı. Acı çeken tüccarlar dünden bu yana 180.000’e kadar çıkarken, toplam tasfiyeler günlük ölçekte 500 milyon doların üzerinde ve son 12 saatte 200 milyon doların üzerinde.
  • Bir kez daha, yaklaşık 250 milyon dolarlık tasfiye ile bu payın çoğunluğunu ETH pozisyonları oluşturuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap