Bitcoin 27.000 Doların Altına Düşerken, Son SEC Gelişiminin Ardından XRP %6 Arttı!

Bitcoin 27.000 Doların Altına Düşerken, Son SEC Gelişiminin Ardından XRP %6 Arttı!

Bitcoin, yukarı yönlü hareketine devam edemedi ve 27.500 dolar seviyesinde durakladıktan sonra tekrar geri çekildi ve 27.000 doların altına indi.

Ripple ve Litecoin, günlük kazanç sağlayan birkaç altcoin arasında bulunmaktadır.

Bugün altcoinler de biraz düşüş yaşamaktadır. Ethereum (ETH) 1.800 doların altına, Binance Coin (BNB) ise 310 doların altına yaklaşmış durumda. Tek istisna olarak, XRP dikkate değer bir fiyat artışı göstermektedir.

Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü

Geçen hafta Bitcoin’in fiyatındaki oynaklık, Cuma günü ABD TÜFE rakamlarının açıklanmasının ardından varlığın 28.000 doların üzerine çıkmasından sadece birkaç gün sonra, varlığın iki ayın en düşük seviyesi olan 25.800 dolara düşmesiyle doruğa ulaştı.

Ancak hafta sonu daha olumlu bir seyir izlendi, çünkü BTC bir miktar zemin kazandı ve 27.000 dolar civarında stabilize oldu. Ancak düşük işlem hacimleri nedeniyle daha fazla yükseliş gerçekleştiremedi. Ancak bu yükseliş pazartesi günü geldi ve varlık 27.600 doların üzerine çıktı.

Boğalar başka bir yükselişe hazırlandıkları sırada durum değişti ve kripto para birimi birkaç yüz dolar geri çekildi. Bitcoin’in tırmanışa devam edememesi, son 24 saat içinde bu hafta ikinci kez 27.000 doların altına düşmesine neden olan başka bir küçük düzeltme ile sonuçlandı. Bu durumda, piyasa değeri 520 milyar dolar düzeyine geriledi.

bitcoin
bitcoin 27.000 doların altına düşerken, son sec gelişiminin ardından xrp %6 arttı! 3

XRP Piyasa Hareketlerine Meydan Okuyor

BTC’nin performansını günlük ölçekte taklit eden birçok alternatif coin bulunmaktadır. Hem ETH hem de BNB yaklaşık %1 düşüş yaşadı; ETH hala 1.800 doların biraz üzerindeyken, BNB ise 310 dolara geriledi.

Daha büyük sermayeli altcoinlerden Solana, Polygon, Shiba Inu, Avalanche ve Chainlink, günlük bazda daha fazla düşüş gösterdi. Bununla birlikte, LTC ve DOGE biraz yeşil renkte seyretmektedir.

Ripple’ın token’ı, şirketin SEC ile olan yasal mücadelesindeki son olumlu gelişmelerin ardından en büyük 50 kripto arasında en çok yükselen oldu.

Genel olarak, toplam kripto piyasası değeri bir günde yaklaşık 10 milyar dolar kaybetti ve 1.120 trilyon dolara düştü.

bitcoin
bitcoin 27.000 doların altına düşerken, son sec gelişiminin ardından xrp %6 arttı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.