Bitcoin 26.000 Dolarda Gezinirken, SUI Günde %16 Yükselişe Geçti!

Bitcoin 26.000 Dolarda Gezinirken, SUI Günde %16 Yükselişe Geçti!

UNI, ICP, FIL, ALGO, ARB ve HBAR, en iyi 36 dijital varlıktan en iyi performans gösterenler arasında yer almaktadır.

Bitcoin, son zamanlarda artan volatilitenin ardından nihayet sakinleşti ve 26.000 dolar seviyesinde nispeten istikrarlı bir seyir izliyor.

Altcoinler bugün günlük bazda yeşil renge dönerek toparlandı ve BNB, son birkaç ayın en düşük seviyesinden %5 oranında toparlandı.

Bitcoin 26.000 Dolara Geri Döndü

Geçtiğimiz hafta, SEC’nin Binance’e dava açmasıyla birlikte birincil kripto para birimi oldukça değişken bir seyir izledi ve Pazartesi günü 1.500 doların üzerinde değer kaybetti. Düzenleyici kurum Salı günü Coinbase’i hedef aldığında, Bitcoin birkaç ayın en düşük seviyesi olan 25.400 doların altına daha da geriledi.

Beklenmedik bir şekilde, varlık sonraki saatlerde toparlandı ve 2.000 dolar artış gösterdi. Ancak bu toparlanma kısa süreli oldu çünkü geri kalan iş haftası boyunca hızla yaklaştığı nokta olan yaklaşık 26.500 dolara geri döndü.

Hafta sonu yaklaşırken, Bitcoin bir kez daha düşüş yaşayarak 25.500 dolara geriledi. Pazartesi günü kayıplarını telafi etmeye çalışsa da 26.200 dolarda durdu. Son 24 saat içinde BTC, 26.000 dolar civarında işlem görerek nispeten sakin bir seyir izledi. Piyasa değeri 500 milyar doların üzerine çıkmayı başarırken, altcoinlerin hakimiyeti hala %48’in biraz altında bulunuyor.

bitcoin
bitcoin 26.000 dolarda gezinirken, sui günde %16 yükselişe geçti! 3

Altcoinler Yeşile Dönüyor

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşlerde, çoğu altcoin BTC’ye kıyasla daha büyük zararlar gördü. Bu durum, birçoğunun SEC davalarında kayıtsız menkul kıymetler olarak sınıflandırıldığı gerçeği göz önüne alındığında beklenen bir durumdu.

Binance Coin (BNB) bu duruma en iyi örneklerden biridir. Bir hafta önce 315 doların üzerinde işlem görürken, dün altı ayın en düşük seviyesi olan 222 dolara kadar geriledi. Ancak şu anda BNB günlük bazda %5 artışla 235 dolardan işlem görmektedir.

Diğer büyük altcoinler de yeşil renkte görünmektedir. Ethereum, Cardano, Dogecoin, Solana ve Polygon %2’ye kadar yükselirken, XRP, TRX, LTC, DOT, AVAX ve SHIB gibi diğerleri bir günde %3’ün üzerinde artış kaydetti.

UNI, ICP, HBAR, FIL, ARB ve ALGO gibi sektörlerden de etkileyici günlük kazançlar elde ediliyor ve hepsi %5 veya daha fazla artış gösterdi.

Düşük hacimli altcoinler arasında en fazla yükselen ise geçen gün %15’ten fazla artış gösteren SUI oldu.

Toplamda, kripto piyasası değeri bir günde 10 milyar doları geri kazandı ve 1.060 trilyon dolar seviyesine yükseldi.

bitcoin
bitcoin 26.000 dolarda gezinirken, sui günde %16 yükselişe geçti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.