Bitcoin 23 Bin Doların Altına İnerken Kripto Piyasası 2 Günde 50 Milyar Dolar Azaldı!

Bitcoin 23 Bin Doların Altına İnerken Kripto Piyasası 2 Günde 50 Milyar Dolar Azaldı!

Son yerel zirvelerin ardından, Bitcoin yörüngesini tersine çevirdi ve birkaç gün içinde ilk kez 23.000 doların altına düştü.

Çoğu altcoin aynı şeyi yaptı, Ethereum 1.600 doların altına düştü ve Polkadot çift haneli düşüş yaşadı. Polkadot bugün en büyük kaybedenler arasında ve toplam piyasa değeri 1 trilyon doların biraz üzerinde.

Bitcoin 23 Bin Doların Altına Düştü

ABD Federal Rezervi en son faiz oranlarını yükselttiğinden ve Başkan Biden ülkenin resesyona girdiğini kabul etmeyi reddettiğinden beri, Bitcoin fiyatı yükseliyordu.

Geçen haftanın sonunda 24.000 doların üzerine çıktı ve hafta sonu boyunca daha da yükseldi. Bu, 13 Haziran’dan bu yana kripto para biriminin en yüksek seviyesi haline gelen 24.500 doların üzerinde bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Ancak bu uzun sürmedi ve BTC, Pazar ve dün geç saatlerde geri çekildi. Bitcoin 28 Temmuz’dan bu yana ilk kez 23.000 doların altına düştüğü için son 24 saat boğalar için biraz daha acı getirdi. Şu anda orada da işlem görüyor ve piyasa değeri 450 milyar doların altına düştü.

bitcoin
bitcoin 23 bin doların altına i̇nerken kripto piyasası 2 günde 50 milyar dolar azaldı! 3

Bitcoin Haberleri

Mevcut piyasa düşüşüne rağmen, Morgan Creek’ten Mark Yusko, bir sonraki büyük boğa koşusunun iki yıl içinde gerçekleşeceğine inanıyor.

Kendini Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright, Peter McCormack’a karşı açılan iftira davası için 1 GBP’lik büyük miktarda ödül aldı.

Altcoinler de Düşüş Yaşıyor

Ethereum yakın zamana kadar bir yükselişteydi ve hafta sonu boyunca 1.700 doların üzerinde çok haftanın en yüksek seviyesini çizdi. Ancak dün bu seviyenin altında durdu ve son 24 saatte %6’nın üzerinde kayıp yaşadı. Sonuç olarak, en büyük altcoin şu anda 1.600 doların altında işlem görüyor.

BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu ve Avalanche bir günde %5’e kadar düştü. Her ikisi de %6 düşüş gösteren Solana ve MATIC’ten daha fazla kayıp geliyor. Polkadot ise %12 düştü ve 8 doların altında oturuyor.

Diğer birçok alt ve orta büyük harf kırmızı ile işaretlendiğinde, kripto piyasası değeri Pazar gününden bu yana 50 milyar dolar azalarak 1.050 trilyon dolara düştü.

bitcoin
bitcoin 23 bin doların altına i̇nerken kripto piyasası 2 günde 50 milyar dolar azaldı! 4

Endüstri Haberleri

Nomad Bridge, bir Hack’in en son kurbanı oldu, hatta tuhaf bir saldırıya uğradı ve yaklaşık 200 milyon dolar kaybetti.

SEC, Forsage adlı bir kripto piramit şemasına katılmak için 11 kişiyi suçladı.

EIP-1559, ayı piyasasında amaçlandığı gibi çalışmadığı için Ethereum enflasyon seviyeleri son zamanlarda fırladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında