Bitcoin 23 Bin Dolara Tekrar Yükselirken, Solana Cüzdan Hack’inin Ardından %4 Düştü!

Bitcoin 23 Bin Dolara Tekrar Yükselirken, Solana Cüzdan Hack’inin Ardından %4 Düştü!

Kripto piyasasının çoğu yeniden yeşile döndü, Solana ‘Hack’ olayından sonra birkaç istisnadan biri oldu.

Dünkü fiyatın 23.000 doların altına düşmesinden sonra, Bitcoin yörüngesini tersine çevirdi ve bu seviyeyi geri aldı.

Çoğu altcoin de bugün yeşile döndü. Solana, 7.000’den fazla cüzdanın güvenliğini ihlal eden en son Hack’in ardından gelen birkaç istisnadan biri.

Bitcoin 23 Bin Dolarda

ABD’de meydana gelen olaylar göz önüne alındığında, geçen hafta birincil kripto para birimi için beklenmedik bir şekilde iyi geçti. İlk olarak, Fed faiz oranlarını 75 baz puan artırdı ki bu genellikle kripto piyasaları için düşüş işaretidir.

Daha sonra ABD’nin en azından kelimenin resmi anlamıyla resesyona girdiği anlaşıldı. Ancak Başkan Biden bunu kabul etmeyi reddetti ve bu da BTC’nin fiyatını bir kez daha yükseltti.

Bu, 30 Temmuz’da Bitcoin’in 13 Haziran’dan bu yana en yüksek fiyat etiketi olan 24.500 doların üzerine çıkarak doruğa ulaştı. Takip eden saatlerde biraz geri çekilmesine rağmen, varlık Temmuz ayını hala yeşilde kapatmayı başardı.

Hafta sonu oldukça sakindi, ancak BTC dün 23.000 doların altına düştüğü için yeni haftanın başlangıcı boğalar için biraz acı getirdi. Yine de bu düşüşe iyi tepki verdi ve şimdi bu çizginin hemen üzerinde oturuyor.

bitcoin
bitcoin 23 bin dolara tekrar yükselirken, solana cüzdan hack'inin ardından %4 düştü! 3

Bitcoin Haberleri

Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili daha fazla gelişmeye odaklanmak için MicroStrategy CEO’su olarak görevinden ayrıldı.

Glassnode, ağ etkinliğinin olmamasının ve düşük ücretlerin son fiyat artışlarının bir boğa tuzağı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Hack’in Ardından SOL Düşüyor

Ethereum 1.600 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Varlık dün bunun altına düştü, ancak bir günde %3,3’lük bir artış, ikinci en büyük kriptoyu şimdi onun üzerine itti.

Benzer bir günlük artışın ardından BNB 290 dolara yakın. Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu, Avalanche ve MATIC de daha büyük ölçekli altlardan yeşil renkte.

Orta büyüklükteki alt değerlerden daha fazla kazanç, Ethereum Classic (%9.5), Uniswap (%8) ve Chainlink’ten (%5) geliyor. ApeCoin, günlük %17’lik bir artışla en iyi performans gösteren token oldu.

Buna karşılık, Solana %4’ten fazla düştü. Bunun nedeni, 7.000’den fazla Solana tabanlı cüzdanın güvenliğinin ihlal edildiğini gören son Hack oldu.

Kripto piyasa değeri günde 30 milyar dolar arttı, ancak hala 1,1 trilyon doların altında.

bitcoin
bitcoin 23 bin dolara tekrar yükselirken, solana cüzdan hack'inin ardından %4 düştü! 4

Endüstri Haberleri

Coinbase, artan talep nedeniyle kurumsal yatırımcılar için Ethereum staking’i başlattı.

USDT arzı, birkaç aylık sürekli düşüşün ardından nihayet artmaya başladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında