Bitcoin 22.000 Doların Üzerine Çıktı Ancak Balinalar Bu Sefer BTC’yi Zorlamadı!

Bitcoin 22.000 Doların Üzerine Çıktı Ancak Balinalar Bu Sefer BTC’yi Zorlamadı!
0

Bitcoin (BTC), iyileşen piyasa duyarlılığı daha fazla birikimin yolunu açtığından, Temmuz ayının ilk haftasını sağlıklı bir yükseliş trendinde tamamladı. Yükseliş aktivitesi, 6 Temmuz sabahı 22.000 $ ‘ın üzerine iten önemli bir yükseliş trendi ile sonuçlandı.

Kral jetonu da 6 Temmuz’da 22.527 dolara kadar yükseldi. Bu, Haziran ortasından bu yana ilk kez 22.000 $ fiyat seviyesinin üzerine çıktı. Bunu, bu hafta pazardaki güçlü talep sayesinde başardı. Artış, onu Haziran ayından bu yana işlem gördüğü kısa vadeli kama modelinden dışarı itecek kadar güçlüydü.

bitcoin
bitcoin 22.000 doların üzerine çıktı ancak balinalar bu sefer btc'yi zorlamadı! 5

Bitcoin, azalan direnç çizgisinin üzerine çıktıktan sonra 7 Temmuz işlem seansı sırasında güçlü bir alım hacmi yaşadı. Ancak, o zamandan beri, Göreceli Güç Endeksi (RSI) dört saatlik grafikte aşırı alım bölgesine girdiğinde artan satış baskısı nedeniyle 21.515 $ basın fiyatına geri çekildi. Para Akışı Endeksi (MFI), basın zamanında son 24 saat içinde bazı çıkışlar kaydetti.

Short Likidasyonları Yukarı Yönlü Bir El Oynamış Olabilir

En son yükseliş, göze çarpan herhangi bir duyuru tarafından desteklenmedi. Bununla birlikte, Bitcoin’in metriklerine daha yakından bakıldığında, önemli miktarda kaldıraçlı kısa pozisyonun tasfiye edildiği görülüyor. Glassnode’un vadeli işlem kısa vadeli tasfiye metriği, 6 ve 7 Temmuz arasında tasfiyelerde 10.23 milyon $’dan 29.42 milyon $’a keskin bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

bitcoin
bitcoin 22.000 doların üzerine çıktı ancak balinalar bu sefer btc'yi zorlamadı! 6

Tasfiyeler, Bitcoin’i 22.000 doların üzerine iten ekstra yükseliş baskısını sağlamış olabilir. Artış, son birkaç gündeki girişlerden daha yüksek döviz çıkışlarıyla da desteklendi. 3 Temmuz’da döviz çıkışları 20.495 BTC’den 18.648 BTC döviz girişine karşı arttı. 7 Temmuz’a kadar borsa girişlerinde 43.601 BTC’ye karşı 50.966 BTC borsa çıkışı vardı.

bitcoin
bitcoin 22.000 doların üzerine çıktı ancak balinalar bu sefer btc'yi zorlamadı! 7

Girişlerden daha yüksek döviz çıkışları, kripto para birimi için daha yüksek satın alma baskısı ile sonuçlandı. Bu hacmin çoğu, sınırlı balina aktivitesi göz önüne alındığında perakende segmentinden geldi. Balina metriği (BTC’de 5 milyon dolardan fazla tutan adresler) tarafından tutulan arz, 4 Temmuz’dan bu yana önemli bir düşüş kaydetti. Bu, fiyat yükseldikçe bakiyelerini azalttıkları veya BTC’lerini sattıkları anlamına geliyor.

bitcoin
bitcoin 22.000 doların üzerine çıktı ancak balinalar bu sefer btc'yi zorlamadı! 8

Fiyat arttıkça balinaların elindeki düşük arz, son rallinin sınırlı kalabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, mevcut seviyelerde balina işlemlerinde ve bakiyelerde bir artış, başka bir yükseliş desteği sağlayabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap