Bitcoin 22 Bin Seviyelerinden Sonra Büyük Bir Dalgalanma mı Yaşayacak?

Bitcoin 22 Bin Seviyelerinden Sonra Büyük Bir Dalgalanma mı Yaşayacak?

Bitcoin, son zamanlarda kısa bir yükseliş fiyat hareketi ve ardından güçlü bir yükseliş rallisi yaşadı. Ancak şu anda çok az bir ivme ile konsolidasyon aşamasına girdi. Fiyat, kritik bir direnç seviyesinden reddedilmesine rağmen, düşüş işaretleri sergiliyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Geçen yıl, 25.000 dolarlık direnç seviyesi BTC yatırımcıları için bir kabus haline geldi. Fiyat bu noktanın üzerine çıkamadığı ve sürekli reddedildiği için zorlu bir süreç yaşandı. Günler önce, kripto para birimi bu kritik seviyeyi aşmaya çalıştı ancak önemli bir düşüş yaşadı.

Bitcoin, 25.000 dolarlık direnç bölgesinde artan üç yönlü bir düşüş tersine dönüş modeli oluşturdu. Aynı model, BTC’nin Ağustos ayında bu güçlü direnci aşmaya çalıştığı ve büyük bir reddedilmeye ve ani bir düşüşe neden olduğu görülebilir.

50 günlük hareketli ortalamanın altına düşen BTC, genel bir düşüş eğilimi sağladı. Eğer düşüş devam eder ve Bitcoin önceki büyük salınımının altına düşerse, kritik 18 bin dolarlık desteğe doğru düşüş eğilimi daha olası hale gelecektir.

bitcoin
bitcoin 22 bin seviyelerinden sonra büyük bir dalgalanma mı yaşayacak? 4

4 Saatlik Grafik

Piyasanın konsolidasyon aşamasında olan Bitcoin, fiyatı destekleyen bir yükselen trend çizgisi oluşturdu. Ancak son Silvergate ve Binance FUD haberleri önemli bir düşüşe neden oldu ve kripto para birimi yükselen trend çizgisine doğru itildi.

Şu anda BTC, son derece düşük volatilite ile konsolide olan trend çizgisini 22,4 bin dolardan kırmaya çalışıyor. Eğilim çizgisi kırılırsa, Bitcoin orta vadeli bir sarsıntı yaşayabilir ve vadeli işlem piyasasındaki birçok uzun pozisyonu temizleyebilir.

Şu anda, destek seviyeleri 21,5 bin dolar ve 18 bin dolar bölgelerinde bulunuyor.

bitcoin
bitcoin 22 bin seviyelerinden sonra büyük bir dalgalanma mı yaşayacak? 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin fiyatı, diğer tüm pazarlarda olduğu gibi, arz ve talep dinamikleri tarafından belirlenmektedir. Talep arzı aştığında fiyat yükselir ve talep arzdan düşük olduğunda ise fiyat düşer.

Exchange Netflow metriği, istikrarlı paralar için Bitcoin satın almak için olası talebi ölçmek için kullanılır. Metrik yükseldiğinde, katılımcıların Bitcoin satın almak için sabit para yatırdıkları yorumlanabilir.

Son zamanlarda, Exchange Netflow metriği yükseldi ve önemli ölçüde yeşile döndü, bu da borsalara önemli sayıda stablecoin yatırıldığını gösteriyor. Katılımcıların risklerini kontrol etmek için her senaryoyu dikkate almaları gerektiği unutulmamalıdır. Ancak metrikteki son sıçrama, oyuncuların piyasaya yeterli talep sağlamaya ve zamanı geldiğinde fiyatları yükseltmeye hazır olduklarını gösteriyor.

bitcoin
bitcoin 22 bin seviyelerinden sonra büyük bir dalgalanma mı yaşayacak? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.