Bitcoin, 22 Bin Doların Üzerine Çıkarak 3 Haftanın En Yüksek Seviyelerine Atladı!

Bitcoin, 22 Bin Doların Üzerine Çıkarak 3 Haftanın En Yüksek Seviyelerine Atladı!

Bitcoin hakimiyeti metriği, BTC birkaç haftanın en yüksek seviyesine sıçradığı için son birkaç gün içinde %2 arttı.

Bitcoin, Ağustos ortasından bu yana ilk kez 22.000 doları aşarak son 24 saat içinde yükselişe geçti.

Çoğu alternatif para, Solana ve Uniswap’tan görülen bazı kayda değer kazanımlarla artık oldukça sakin.

Bitcoin 22 Bin Doların Üzerinde

Bitcoin fiyatı, ayılar onu altı haftanın en düşük seviyesi olan 18.500$’a çektiğinde geçen haftanın ortasında sert bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, kripto para birimi bu düşüşten sonra oldukça iyi tepki verdi ve kısa bir süre sonra 19.000 doları geri aldı.

Orada bir süre sabit kaldı ve Avrupa Merkez Bankası’nın rekor düzeydeki faiz artırımı bile onu sarsamadı.

Tam tersine, çalışma haftası sona ermek üzereyken varlık saldırıya geçti ve 20.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin 21.500 $ ‘a gittiği için hafta sonu daha da fazla kazanç getirdi.

Orada kısa bir geri çekilmenin ardından BTC, son 24 saat içinde başka bir yükseliş başlattı ve 29 Ağustos’tan bu yana ilk kez 22.000 doların üzerine çıktı. Şu an itibariyle, hala bu hattın kuzeyinde işlem görüyor. Piyasa değeri 425 milyar dolar ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti neredeyse %40’a kadar çıkıyor.

bitcoin
bitcoin, 22 bin doların üzerine çıkarak 3 haftanın en yüksek seviyelerine atladı! 3

Altcoinler Daha Sakin Duruyor

Alternatif madeni paralar, geçtiğimiz birkaç gün içinde sıklıkla Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyordu, ancak gelgitler şimdi tersine döndü.

Belki de yaklaşan Birleşme etrafındaki yutturmaca tarafından körüklenen Ethereum, birkaç gün içinde 1.500 dolardan neredeyse 1.750 dolara çıktı. Şimdi, ikinci en büyük kripto biraz kırmızıda duruyor, ancak hala 1.700 doların kuzeyinde duruyor.

Ripple, Cardano, Dogecoin ve Polygon da önemsiz günlük kayıplar kaydetti. Buna karşılık Binance Coin, Polkadot, Shiba Inu ve Avalanche biraz yeşil renkte.

Solana, günlük %2,6 artışla daha büyük sermayeli altlardan en fazla kazancı elde etti ve şu anda 35$’da duruyor. Uniswap benzer bir yüzdeyle 6,7 dolara yükseldi.

Genel olarak, kripto piyasa değeri günde birkaç milyar dolar daha ekledi ve 1,1 trilyon dolara yaklaştı.

bitcoin
bitcoin, 22 bin doların üzerine çıkarak 3 haftanın en yüksek seviyelerine atladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.