Bitcoin, 22 Bin Doların Altına Düştükten Sonra Başka Bir Kayıp Daha Yaşayacak mı?

Bitcoin, 22 Bin Doların Altına Düştükten Sonra Başka Bir Kayıp Daha Yaşayacak mı?
0

Bitcoin, uzun süreli bir ayı piyasası gibi görünüyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %74’ten fazla düştü. Tarihsel olarak, 200 haftalık hareketli ortalama, fiyatı önemli ölçüde destekledi ve ayı piyasasının dibini işaret etti.

Teknik Analiz

Haftalık Grafik

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, her seferinde %70’lik bir düzeltme yaşadıktan sonra ve ayı piyasasının sonunda Bitcoin fiyatı 200 haftalık hareketli ortalamaya kısaca dokundu.

İstisnai olarak, son önemli sarsıntı sırasında fiyat bu önemli hareketli ortalamanın altına düştü ve ardından 22.7 bin dolar civarında kırılmış seviyeye geri çekildi. Geri çekilme modelinin geçerli olduğu ortaya çıkarsa, bu, 15 bin dolarlık işarete kadar başka bir ayak için bir onay olarak kabul edilebilir.

Bununla birlikte, RSI göstergesi azalan bir direnç trend çizgisi oluşturdu ve söz konusu eşik kırılmadığı sürece bir sonraki boğa koşusu beklenmeyecek.

bitcoin
bitcoin, 22 bin doların altına düştükten sonra başka bir kayıp daha yaşayacak mı? 4

4 Saatlik Grafik

Uzun süreli bir düşüş genişleme hareketi yaşadıktan sonra, Bitcoin yükselen bir devam bayrağı deseni oluşturdu. İkinci kez üst sınıra ulaştıktan sonra, fiyat reddedildi ve biraz düşüyordu.

Bununla birlikte, BTC, bayrağın üst bandına ulaşmadan önce orta vadeli bir azalan trend çizgisini (Sarı çizgi) kırmıştı ve şimdi kırık trend çizgisine bir geri çekilme oluşturuyor. Tamamlanırsa ve trend çizgisi fiyatı destekliyorsa, Bitcoin’in bayrağı üçüncü kez yukarı doğru kırmaya çalışması muhtemeldir.

Ayrıca, fiyat, azalan bir yükseliş devam modeli içinde geri çekilme oluşturuyor ve ana bayrağın üst trend çizgisine doğru kısa vadeli bir yükseliş yükselişi olasılığını artırıyor. Bununla birlikte, haftalık zaman çerçevesinin yanı sıra, RSI göstergesi, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir sonraki yükseliş için kırılması gereken azalan bir direnç trend çizgisi oluşturdu.

bitcoin
bitcoin, 22 bin doların altına düştükten sonra başka bir kayıp daha yaşayacak mı? 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin balinalarının birikim ısı haritası

Bitcoin’in en zengin yatırımcıları olan AKA balinaları, piyasadaki en etkili kohortlardan biridir ve eylemleri, kısa ve uzun vadede fiyatı önemli ölçüde etkiler.

Balinanın ısı haritası ölçümü, haftalık bakiyelerini karşılaştırarak balinaların birikim veya dağılım davranışlarını gösterir. Grafikteki sıcak renkler net birikim dönemlerini, soğuk renkler net dağılım dönemlerini temsil etmektedir.

Balinaların mutlak fiyat diplerinde tarafsız oldukları açıktır, ancak fiyat güçlendikten sonra agresif birikime başlarlar. Dolayısıyla, arz azaldığında piyasanın dibe vurduğu ve talep geldiğinde yükseldiği sonucuna varılabilir.

Şu anda, balinalar biriktirmek için önemli bir istek göstermiyorlar ve madeni paralarını dağıtıyorlar. Önümüzdeki haftalarda agresif bir birikim dönemi başlamazsa, bu davranış kısa vadede daha fazla olumsuzluğa işaret edebilir.

bitcoin
bitcoin, 22 bin doların altına düştükten sonra başka bir kayıp daha yaşayacak mı? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap