Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 21.000 $’a Yükselirken 600 Milyon Dolarlık Short Tasfiye Edildi!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 21.000 $’a Yükselirken 600 Milyon Dolarlık Short Tasfiye Edildi!

Bitcoin, yaklaşık bir yıldaki en etkileyici rallilerinden birinde çift haneli rakamlarla fırlayarak iki ayın en yüksek seviyesi olan 21.000 doların üzerine çıktı.

Toplam 650 milyon doların yaklaşık 600 milyon doları kısa pozisyonlardır.

Alternatif madeni paraların çoğu aynı şeyi yaptı ve çoğunluğu kısa pozisyonlardan olmak üzere 24 saatlik ölçekte 650 milyon doların üzerinde tasfiye ile sonuçlandı.

  • Yılın başlangıcının kripto para piyasası için oldukça elverişli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Birincisi, Bitcoin 1 Ocak’ta 16.500 dolar civarındaydı. Sakin geçen ilk birkaç günün ardından değer katmaya başladı ve bu hafta başlarında 17.000 doların üzerine çıktı.
  • Bununla birlikte, varlık sonraki günlerde unutulmaya devam ettiği ve nihayet dün gece geç saatlerde 20.000 dolara ulaştığı için bu sadece başlangıçtı.
  • Tırmanmaya devam etti ve Kasım ayının başında FTX çöküşünün ortaya çıkmasından bu yana ilk kez 21.240 dolara (Bitstamp’ta) sıçradı.
bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 21.000 $'a yükselirken 600 milyon dolarlık short tasfiye edildi! 2
  • Son 24 saat içinde birçok altcoin daha da yükseldi. Solana, %40’lık devasa bir ralli ile gösteriyi çaldı ve 23 doların üzerinde birkaç ayın zirvesine ulaştı.
  • Polkadot (%20), Shiba Inu (%14), Ethereum (%10,5), Cardano (%11), Dogecoin (%11), Polygon (%10) ve OKB (%10) bunlardan sadece birkaçıdır. çift ​​haneli fiyat kazananlar.
  • Bu, CoinMarketCap’te aylar sonra ilk kez toplam kripto piyasası değerinin 1 trilyon dolara yaklaşmasıyla sonuçlandı.
  • CoinGlass’a göre kısa vadeli yatırımcılar bu etkileyici rallinin acısını hissettiler. Geçen gün tasfiye edilen pozisyonların toplam değeri 650 milyon dolardır, ancak 590 milyon dolar kısa pozisyonlardandır.
  • Aynı zaman diliminde 110.000’den fazla trader mahvoldu ve en büyük tek sipariş, 6,5 milyon doları aşan değerle Huobi’de gerçekleşti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.