Bitcoin 21 Bin Doları Geri Alırken Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaştı!

Bitcoin 21 Bin Doları Geri Alırken Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaştı!
0

Bitcoin 21.000 doların üzerinde kaldığı için kripto piyasa değeri bir kez daha 1 trilyon dolara yakın.

Varlık 21.000 $ seviyesinin üzerinde durduğu için Bitcoin’in konsolidasyonu devam ediyor. Çoğu altcoin, Cardano ve Dogecoin’den gelen en etkileyici kazanımlarla birlikte, son oynak seyirden sonra bugün sakinleşti.

Bitcoin 21 Bin Doların Üzerinde Duruyor

BTC’nin Haziran ortasında yaşadığı büyük türbülans ve önemli fiyat düşüşlerinin ardından, son yedi gün varlık için bir tür toparlanma aşaması getirdi. Daha geçen Pazar, 18 ayın en düşük seviyesi olan 17.500 dolara düştü.

Bununla birlikte, kripto para birimi geri döndüğü ve hatta 20.000 dolara yaklaştığı için Pazartesi günü daha iyi bir notla başladı. İlk başta bu seviyeyi geri alamasa da, birkaç gün sonra bunu yaptı.

Böylece, boğalar piyasa üzerindeki kontrolünü yeniden kazanmaya çalışırken BTC, haftalık en yüksek seviye olan 21.500 doların üzerinde işlem gördü. Bitcoin ilk başta orada reddedildi ve Fed Başkanı’nın faiz oranlarını artırmaya devam etme konusundaki son beyanından sonra 20.000 doların altına düştü.

O zamandan beri, varlık kademeli olarak bir miktar değer kazandı ve şu an itibariyle bir kez daha 21.500 dolara yakın. Piyasa değeri 400 milyar doların üzerinde kaldı, ancak altlar üzerindeki hakimiyeti %42,5’in altında.

bitcoin
bitcoin 21 bin doları geri alırken kripto piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaştı! 3

ADA ve DOGE Öncülük Ediyor

Alternatif madeni paralar da benzer bir hız treninden geçti ancak günlük ölçekte sakin.

Ethereum bir haftada 2.000 dolardan 900 dolara düştü. O zamandan beri, ETH 300 dolardan fazla değer kazandı ve şimdi 1.200 doların üzerinde işlem görüyor.

BNB, küçük bir günlük geri çekilmenin ardından 240 dolar civarında oturuyor. Benzer fiyat hareketleri Ripple, Solana, Polkadot, TRON ve Avalanche’da da görülüyor.

Buna karşılık, Cardano ve Dogecoin günde yaklaşık %3 artarak sırasıyla 0,5 ve 0,07 doların üzerine çıktı. Orta ve düşük sermayeli alt borsalardan Litecoin ve FTT, %4’e kadar arttı.

The Sandbox, ApeCoin ve Mana’dan daha fazla kazanç geliyor. Sonuç olarak, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri günde yaklaşık 20 milyar dolar arttı ve gıpta ile bakılan 1 trilyon dolara yaklaştı.

bitcoin
bitcoin 21 bin doları geri alırken kripto piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaştı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap