Bitcoin: 2022’de Düşüş Göstermemenizin 3 Nedeni!

Bitcoin: 2022’de Düşüş Göstermemenizin 3 Nedeni!
0

Bitcoin fiyatı 6 Mart’ta düşmüş olabilir ve kısa vadeli görünüm aşağı yönlü görünebilir, ancak uzun vadeli görünüm her zamanki gibi yükselişini koruyor. Yaklaşan boğa koşusunda BTC için son derece iyimser bir senaryo çizen üç önemli zincir üstü ölçüm var.

Bitcoin Fiyatı İçin Aşırı Yükseliş

Bitcoin fiyatı için belki de en yaygın kullanılan ve eşit derecede önemli zincir içi ölçüm, 365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu endeks, herhangi bir zamanda yatırımcı duyarlılığına ilişkin bir içgörüdür. Geçen yıl BTC satın alan piyasa katılımcılarının ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılabilir.

Bu metriği kullanmanın en büyük avantajı, bir satışın ne zaman gerçekleşeceğine dair bir sinyal sağlamasıdır. Ve bir yatırımcının ne zaman yükselişe geçmesi gerektiği. Santiment’in araştırmasına göre -%10’un altındaki bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararına satış yaptığını ve genellikle uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir.

Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değer, elden çıkarma riski daha az olduğu için genellikle “fırsat bölgesi” olarak adlandırılır. Bununla birlikte, bunun tersi de doğrudur; bu, yüksek bir MVRV değerinin, birçok sahibinin kârda olduğunu ve kazançlarını gerçekleştirmek için satma olasılığının yüksek olduğunu gösterir.

Şu anda, 365 günlük MVRV sıfır çizgisinin etrafında geziniyor ve bu da yatırımcıların kârlı olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, son dört yılda, MVRV %24’e ulaştığında BTC için yerel zirve gerçekleşti.

Dolayısıyla, bir sonuç, bir satış tehdidi ortaya çıkmadan önce BTC’nin yukarı doğru hareket etmesi için hala daha fazla yer olduğunu belirtiyor.

bitcoin
bitcoin: 2022'de düşüş göstermemenizin 3 nedeni! 4

Uzun vadeli yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir sonraki önemli gösterge, BTC tutan balinaların arz dağılımıdır.

1.000 ila 10.000 BTC arasında tutan yatırımcılar Haziran 2021’den bu yana birikim yapıyor ve 10.000 ila 100.000 BTC arasında tutan cüzdanlar için de aynı şey söylenebilir. Eski piyasa katılımcılarının sayısı 2.034’ten 2.166’ya yükselerek %6.5’lik bir artışı temsil ediyor.

10.000 ila 100.000 BTC’ye sahip bir sonraki sahip kategorisi 78’den 85’e yükseldi. Bu tür sahiplerdeki ani artış, kurumların son derece iyimser olduğunu ve Bitcoin fiyatında patlayıcı bir performans beklediklerini gösteriyor.

bitcoin
bitcoin: 2022'de düşüş göstermemenizin 3 nedeni! 5

Döviz net pozisyon değişikliği göstergesi de büyük yatırımcıların davranışlarının bir resmini çiziyor. Mart 2022’den bu yana, merkezi kuruluşlardan toplam 100.000 BTC uçarak satış tarafındaki baskıyı etkili bir şekilde azalttı.

bitcoin
bitcoin: 2022'de düşüş göstermemenizin 3 nedeni! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap