Bitcoin 20.000 Dolarla Karşılaşıyor, Aşağı Yönlü Kırılırsa Ne Olacak?

Bitcoin 20.000 Dolarla Karşılaşıyor, Aşağı Yönlü Kırılırsa Ne Olacak?
0

Bitcoin piyasası, 69 bin dolar seviyesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten ve ardından düşüş eğilimi gösteren bir kanal içinde hareket ettikten sonra kan gölüne döndü.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Şu anda, Bitcoin’in fiyatı, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolarlık önemli destek seviyesinin üzerinde değişiyor. Piyasa duyarlılığına ve fiyat ile RSI göstergesi arasındaki açık ayrılığa dayalı olarak, bu fiyat bölgesinde kısa vadeli bir toparlanma ve ardından konsolidasyon en çok beklenen senaryodur.

bitcoin
bitcoin 20.000 dolarla karşılaşıyor, aşağı yönlü kırılırsa ne olacak? 4

Bununla birlikte, yükseliş eğilimini saygın kılmak için fiyatın 32 bin dolar seviyesinin ve 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların üzerine çıkması gerekecek.

4 Saatlik Grafik

Piyasanın genellikle iki aşaması vardır: fiyatın belirli düzeltmeler olmaksızın her iki yönde de keskin bir şekilde hareket ettiği bir genişleme aşaması ve fiyatın genellikle değişkenlik gösterdiği ve oyuncuları manipüle ettiği bir konsolidasyon/düzeltme aşaması.

Sıkıcı bir orta vadeli konsolidasyon aşamasından sonra, fiyat bir genişlemeye girdi ve 20 bin dolarlık destek seviyesine keskin bir düşüş yaşadı. Öte yandan, düşüş momentumu azaldı ve Bitcoin 20.5K civarında kısa vadeli bir dip buldu. 4 saatlik zaman diliminde fiyat ve RSI metriği arasındaki fark ve 20 bin dolarlık kritik destek seviyesi göz önüne alındığında, kısa vadeli bir konsolidasyon aşaması ve ardından vadeli işlem piyasasında tasfiyeler fiyat için en olası senaryodur. Her durumda, fiyat 20 bin doların altına düşerse, bir sonraki destek 17 bin dolarda bulunacak.

Yükselen bir toparlanma ve bir dalgalanma durumunda, 29 bin dolar ve 37 bin dolar fiyat seviyeleri birincil direnç seviyeleri olacak.

bitcoin
bitcoin 20.000 dolarla karşılaşıyor, aşağı yönlü kırılırsa ne olacak? 5

Zincir Üzeri Analizi

Son iki yılda, uluslararası ilişkilerde en yaygın duygu “belirsizlik” olmuştur. Son iki yılda dünya çapındaki bir salgın, enflasyonla ilgili endişeler, Federal Rezerv’in para politikaları ve en son olarak jeopolitik bir çatışma nedeniyle birkaç istikrarsız aşama meydana geldi.

Aşağıdaki şekil, CryptoQuant verilerine dayanarak Bitcoin’in arz dinamiklerinin büyük bir resmini göstermektedir. Gerçekleşen Üst Sınır – UTXO Yaş Bantları (%), madeni para kümelerini ömürlerine (en son ne zaman taşındıklarına) ve gerçekleşen toplam üst sınırdaki paylarına göre gösteren bir ölçümdür. Grafiğin anlatımında belirtildiği gibi, yaşları 3 aydan 10 yıla kadar değişen madeni paralar farklı renklerle gösterilmiş ve sınıflandırılmıştır.

bitcoin
bitcoin 20.000 dolarla karşılaşıyor, aşağı yönlü kırılırsa ne olacak? 6

Özetle, bu yaş gruplarındaki bir artış, uzun vadeli sahipler arasında HODLing ve birikim anlamına gelirken, bir azalma satış ve dağıtımı gösterir. Piyasa, son üç ayda hareket eden madeni paraların sayısının istikrarlı bir şekilde artmasıyla bir birikim döneminde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap