Bitcoin 20 Bin Dolara Düşerken Kripto Piyasaları 2 Günde 50 Milyar Dolar Kaybetti!

Bitcoin 20 Bin Dolara Düşerken Kripto Piyasaları 2 Günde 50 Milyar Dolar Kaybetti!
0

Kripto piyasaları son iki günde 50 milyar doların biraz üzerinde kaybetti. Bu, Bitcoin’in 20.000 dolara son düşüşü olarak geliyor.

Nispeten sakin hafta sonunun ardından, bitcoin yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı ve 20.000 dolara doğru düştü. Solana, Avalanche, LEO, Matic ve Litecoin’den gelen en dikkate değer düşüşlerle, çoğu altcoin de bugün kırmızıda.

Bitcoin 20.000 Dolara Düştü

Çalışma haftası, geçen haftaki çıkmazın üstesinden gelen ve 20.000 doları aşan ana kripto para birimi için oldukça iyi geçti. Ayrıca, varlık Perşembe günü 22.500 dolar civarında üç haftanın en yüksek seviyesine sıçradı.

Ancak, BTC kısa süre sonra geri çekilmeye başladığından bu kısa sürdü. Neredeyse anında 1.000 doların üzerine düştü, sıçramaya çalıştı, ancak raylarında durduruldu. Bu nedenle, hafta sonu ticaretinin çoğunu 21.000 ila 22.000 $ arasında bir aralıkta geçirdi.

Pazar günü sona ererken, kripto para birimi değer kaybetmeye başladı ve 21.000 doların altına düştü. Düşüşü devam etti ve bitcoin 20.300 doların biraz üzerinde dört günün en düşük seviyesine düştü.

Şu an itibariyle 20.000 doların üzerinde kalmayı sürdürdü, ancak gün içinde %4 düştü ve piyasa değeri 400 milyar doların altına düştü.

bitcoin
bitcoin 20 bin dolara düşerken kripto piyasaları 2 günde 50 milyar dolar kaybetti! 3

Altcoinler Kırmızı

Alternatif madeni paralar da hafta sonu boyunca alışılmadık şekilde sakindi, ancak çoğu şimdi kırmızıya döndü.

Ethereum, birkaç gün önce 1.300 doların hemen altında birkaç haftanın en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak kısa süre sonra değer kaybetmeye başladı ve şu anda 1.150 dolarda mücadele ediyor.

BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu ve Tron, son 24 saat içinde benzer oranlarda düşüş yaşadı. Daha dikkate değer kayıplar Solana, Avalanche, LEO, MATIC ve Litecoin’den geliyor. Hepsi %5-6 arası düşüşte.

Alt ve orta kapaklı altların durumu da acımasız. STEPN, günlük %12’lik bir geri çekilme ile olumsuz eğilime öncülük ediyor, bunu THORChain (-10%), Quant (%-9), Elrond (%-9), Enjin Coin (%-8), Celo (%-8) takip ediyor. ve diğerleri.

Sonuç olarak, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri son iki günde 50 milyar dolar azaldı ve 900 milyar doların biraz üzerinde bulunuyor.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap