Bitcoin 19 Bin Doların Altında Mücadele Ediyor, XRP İlk 10 Arasındaki Tek Yükselen Token Oldu!

Bitcoin 19 Bin Doların Altında Mücadele Ediyor, XRP İlk 10 Arasındaki Tek Yükselen Token Oldu!

Bitcoin ve daha büyük sermayeli altların çoğu tekrar kırmızıdayken, XRP tek kazanan olarak öne çıkıyor.

Dünkü Bitcoin’deki %6’lık toparlanma, varlık şu anda 19.000 doların altına döndüğü için biraz kısa sürdü.

Çoğu alternatif madeni para, küçük günlük kayıplarla benzer bir durumda. XRP, daha büyük sermayeli altlardan tek kazanan (bir kez daha) olarak ortaya çıktı.

BTC 19 Bin Doların Altına Geri Döndü

Bitcoin geçen hafta 23.000 dolardan reddedildiğinden beri, varlıkla ilgili durum oldukça vahimdi. ABD TÜFE rakamları çıkınca birkaç bin dolar düştü ve 20.000 dolara düştü.

Bu seviye ilk başta tutulurken, bir gün sonra verdi ve bitcoin haftalardır ilk kez kendini bunun altında işlem gördü. Hafta sonunun çoğunu 20.000 dolar civarında geçirdi ve Pazar günü kısaca 20.500 dolara yükseldi.

Ancak Pazartesi günü daha fazla fiyat kaybıyla geldi ve Bitcoin üç ayın en düşük seviyesi olan 18.300 dolara düştü. Ayılar hareketi durdurdu ve daha fazla burun dalışına izin vermedi. Kripto para birimini kuzeye ittiler ve BTC dün 19.500 dolara ulaştı.

Bununla birlikte, günlük %2.5’lik düşüşün ardından şu an itibariyle tekrar 19.000$’ın altına düştü. Hal böyle olunca, piyasa değeri 360 milyar dolara düştü ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %39.4’e düştü.

bitcoin
bitcoin 19 bin doların altında mücadele ediyor, xrp i̇lk 10 arasındaki tek yükselen token oldu! 3

XRP Tekrar Öne Çıkıyor

Manzara dün büyük ölçüde yeşildi ve neredeyse tüm altcoinler Pazartesi günkü kan banyosunun ardından etkileyici yüzdeler topladı.

Ancak şimdi çoğu sakinleşti ve hatta bazı günlük kayıpların grafiğini çıkardı. Ethereum, geçen Perşembe günü gerçekleşen Birleşmeden bu yana en zayıf performans gösterenler arasındaydı. Varlık gün içinde 1.600 dolardan 1.300 doların altına düştü. Dün yaklaşık 1.400$’a fırladı, ancak şimdi %2.5’lik bir düşüş onu 1.300$’ın biraz üzerine geri itti.

Binance Coin, Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu ve TRON da bugün hafif kayıplar yaşıyor. MATIC ise %5 değer kaybetti.

Buna karşılık, Ripple’ın yerel tokeni, belki de şirketin SEC’e karşı yasal savaşındaki en son gelişmelerden güç alarak gösteriyi çaldı. XRP şimdi, %5 artışla 0,4 dolara yükselen yeşildeki tek büyük sermayeli altcoin oldu.

Bununla birlikte, kripto piyasa değeri günde 25 milyar dolar azalarak 920 milyar dolara düştü.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.