Bitcoin 19-20 Bin Dolar Aralığını Ne Zaman Kıracak? Uzman Analist Açıklıyor!

Bitcoin 19-20 Bin Dolar Aralığını Ne Zaman Kıracak? Uzman Analist Açıklıyor!

Kripto piyasası, olumsuz makroekonomik koşullar nedeniyle durgun hareket gösteriyor. Özellikle en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son derece durgun fiyat hareketi sergiliyor. Bir süredir 19 bin dolar – 20 bin dolar aralığında kaldı. Midas Touch Consulting’in genel müdürü Florian Grummes, Bitcoin’in bu aralıktan nasıl çıkabileceğini ortaya koyuyor.

bitcoin

Grummes’e göre Bitcoin, destek seviyesini 18 bin dolardan kıracak ve fiyat seviyesini 10 bin dolarda test edecek. Ayrıca Bitcoin’in 6 bin doları test etmesini en kötü ihtimal olarak görüyor. Grummes’e göre, kripto piyasası şu anda bir likidite krizinde.

Ancak ona göre, BTC dibe ulaştığında, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak.

Grummes, olumsuz makroekonomi nedeniyle 2022 finansal likidite krizini doğru tahmin etti. Ayrıca, Altın’ın krizde kripto ve borsadan daha iyi performans göstereceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

BTC Kırılma Hareketi Açıklandı

Mevcut küresel finansal istikrarsızlık, Bitcoin’in büyümesini engelliyor. Fed, enflasyon seviyelerini düşürmek için niceliksel sıkılaştırmaya gidiyor. Bu nedenle, kripto piyasası bir kripto kışı geçiriyor. Grummes, bu kriz sırasında ABD Dolarının en iyi yatırım bahsi olacağına inanıyor.

Grummes, bir kripto kışının tipik olarak yaklaşık 24 ila 27 ay sürdüğünü vurguluyor. Bu kripto piyasası kışa hala bir yıl kala Grummes, meşru bir boğa piyasasının hala yaklaşık bir yıl uzakta olduğuna inanıyor. Hala 6 bin dolarlık fiyat seviyesinin test edilmesinin en kötü senaryo olmasını bekliyor. Mayıs 2024’te bir sonraki BTC yarılanması etrafında bir boğa piyasasının beklenebileceğine inanıyor.

Düzenleme Bitcoin’e Yardımcı Olacak mı?

Birçok uzman, düzenleyici netliğin Bitcoin ve Ethereum’a yardımcı olacağına inanıyor. Kripto para birimlerine kurumsal yatırımı artıracaktır. Ancak Grummes, merkezi hükümetlerin BTC’nin başarılı olduğunu görmek istemediğine inanıyor. Hükümetin BTC pahasına Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini zorlayacağına inanıyor. Bu nedenle, düzenlemeler BTC’nin büyümesini de engelleyebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.