Bitcoin 17.000 Doların Altında Sakin Kalırken, ApeCoin Aylık Grafiklerde Aylık En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin 17.000 Doların Altında Sakin Kalırken, ApeCoin Aylık Grafiklerde Aylık En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin, dün kısa bir süre bu seviyenin üzerine çıkmasına rağmen 17.000 doların üzerine çıkamıyor.

Lido DAO da bugün bir kez daha yeşilde ve bir başka yerel zirveyi daha kaydediyor.

Altcoinler de hafta sonu başında kaydedilen kayda değer kazanımların ardından sakinleşti. Ancak ApeCoin, neredeyse bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin 17.000 Doların Altında Duruyor

2022, Bitcoin boğaları için çok az neşe getirdi ve yıl sonu, varlığın birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 16.500 doların altına düşmesiyle oldukça benzerdi. Yılbaşına yakın birkaç sakin günün ardından, kripto para birimi Pazartesi günü değer kazanmaya başladı.

Sonraki birkaç gün, BTC’nin birkaç yüz dolar eklemesiyle benzerdi. Bu, 17.000 $’a doğru bir fiyat artışıyla sonuçlandı, ancak Bitcoin, Cumartesi sabahının erken saatlerine kadar bu çizgiye meydan okuyamadı.

Bu, varlığın 20 Aralık’tan bu yana ilk kez nihayet bu gıpta ile bakılan seviyeye dokunabildiği zamandı. Ancak, ayılar hareketi durdurmakta hızlı davrandılar ve BTC’yi neredeyse anında güneye doğru itti.

Bitcoin o zamandan beri 17.000 dolardan birkaç santim uzakta kaldı ve önceki hafta sonlarında olduğu gibi ticaret hacimleri düştüğü için büyük bir hamle yapmadı.

Sonuç olarak, BTC’nin piyasa değeri 325 milyar doların biraz üzerindeyken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti %39,6’dır.

bitcoin
bitcoin 17.000 doların altında sakin kalırken, apecoin aylık grafiklerde aylık en yüksek seviyesine ulaştı! 3

ApeCoin Aylık En Yüksek Seviyeyi Gördü

Popüler DeFi projesi, TVL tahtı için MakerDAO ile bir savaş başlattığından, geçtiğimiz haftanın en iyi performansını sergileyen Lido DAO (LDO) oldu. İkincisi şu an itibariyle ilk sırasını geri alırken, LDO bir hafta içinde çift haneli rakamlara fırladı. Son 24 saat %6’lık bir artış daha getirdi ve bu da birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 1,6 doların üzerine çıkmasına neden oldu.

ApeCoin ve Solana, günlük ölçekte diğer iki önemli kazanandır. Her ikisi de %3-4 arasında arttı. APE, 13 Aralık’tan bu yana en yüksek fiyat konumuna yükselirken, SOL bir kez daha 14$’a yaklaştı.

Daha büyük hacimli altcoinler önemli ölçüde daha az değişkendir. Küçük bir günlük geri çekilmeye rağmen, Ethereum hala 1.250 doların kuzeyinde ve Binance Coin 260 doların üzerinde.

OKB, günlük %1,3’lük düşüşün ardından ilk 15 varlık arasında en çok zemini kaybeden oldu. Bununla birlikte, kripto piyasası değeri hala 825 milyar dolara yakın.

bitcoin
bitcoin 17.000 doların altında sakin kalırken, apecoin aylık grafiklerde aylık en yüksek seviyesine ulaştı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.