Bitcoin 17 Bin Doların Üzerine Çıkarken, Axie Infinity (AXS) %23 Yükseliş Yakaladı!

Bitcoin 17 Bin Doların Üzerine Çıkarken, Axie Infinity (AXS) %23 Yükseliş Yakaladı!

Bitcoin, 20 günden biraz fazla bir süre içinde en yüksek fiyat etiketini kaydetmeyi başardı.

Nispeten sakin bir hafta sonundan sonra, Bitcoin atağa geçti ve 17.000 doların çok üzerinde yeni bir çok haftalık yüksek seviyeye ulaştı.

Altcoinler de yeşile döndü ve ETH 1.300 doları geri kazandı. Shiba Inu, CRO, LTC ve AXS gibi diğerleri daha etkileyici yüzdelerle arttı.

Bitcoin, 25 Günün En Yüksek Seviyesini Gördü

Birincil kripto para birimi, yaklaşık 17.000 $ seviyesinde olduğu sakin bir hafta sonu geçirdi. Bu, BTC’nin iki haftanın en yüksek seviyesi olan 17.250$ ‘a çıkmadan önce 16.000$’a düştüğü dalgalı bir çalışma haftasının ardından geldi.

Geçen Pazartesi’ye benzer şekilde, bu da bazı fiyat dalgalanmaları getirdi. Aradaki fark, Bitcoin’in bu sefer fiyat artışıyla bugün erken saatlerde 17.400 doların biraz üzerine çıkması. Bu, varlığın 11 Kasım’dan bu yana en yüksek fiyat etiketi oldu.

O zamandan beri birkaç yüz doların geri çekilmesine rağmen, kripto para birimi hala 17.000 doların kuzeyinde oturuyor. Piyasa değeri 330 milyar doların üzerine çıkarken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti %38,3 ile sıkı duruyor.

bitcoin
bitcoin 17 bin doların üzerine çıkarken, axie infinity (axs) %23 yükseliş yakaladı! 3

AXS, LTC ve SHIB En Çok Kazananlar Arasında

Alternatif madeni paralar da hafta sonu boyunca çok az veya hiç fiyat hareketi göstermedi, ancak şimdi durum tersine döndü. Ethereum, son iki gün içinde 1.300 dolardan 1.250 doların altına düştü, ancak günlük ölçekte %3,3’lük bir artış, ikinci en büyük kriptoyu birincisinin hemen üzerine çıkardı.

Binance Coin, günlük %2’lik küçük bir artışın ardından 300$’a yaklaştı. Ripple, Dogecoin, Cardano, Polygon, Polkadot ve OKB de daha büyük sermayeli altcoinlerden önemsiz kazançlar elde etti.

Litecoin ve Shiba Inu, sırasıyla %8,5 ve %5’lik artışlarla en çok yükselenler oldu. CRO, ICP ve FLOW %5 ile %9 arasında arttı.

Axie Infinity‘nin yerel kripto para birimi, günlük ölçekte %20’nin üzerinde fırladı. Sonuç olarak, AXS 8 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri günlük 20 milyar dolar ekledi ve 870 milyar dolara ulaştı.

bitcoin
bitcoin 17 bin doların üzerine çıkarken, axie infinity (axs) %23 yükseliş yakaladı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.