Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 16,5 Bin Doların Altına Düşerken, Solana Haftada %23 Düştü!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 16,5 Bin Doların Altına Düşerken, Solana Haftada %23 Düştü!

Son iki ay, Solana için hiç de nazik değildi.

Bu oldukça ilginç yılın sonu, birkaç küçük fiyat düşüşü dışında kripto pazarlarına herhangi bir dalgalanma getirmiyor. Örneğin Bitcoin, 9 günün en düşük seviyesini belirlemek için daha önce 16.500 doların altına düştü.

Solana, FTX ve Alameda’daki bozulmanın ardından hızla değer kaybetmeye devam ediyor ve 10 doların altında kalmaya devam ediyor.

Bitcoin 16.5 Bin Dolarda Mücadele Ediyor

2022, Bitcoin için fiyat hareketi açısından en şiddetli olanlardan biri oldu. Varlık neredeyse 50.000 $’dan girdi ve önümüzdeki 12 ay içinde USD değerinin %65’inden fazlasını kaybetti.

Daha mikro ölçekte BTC, sıkıcı bir hafta sonunun ardından bu hafta başında 17.000 doları aşmaya çalıştı, ancak ayılar buna izin vermedi ve varlığı güneye doğru itti.

Bu, art arda birkaç fiyat düşüşüne neden oldu. Dünden ilki, Bitcoin’in o sırada 8 günün en düşük seviyesi olan 16.500 dolara düştüğünü gördü. Bununla birlikte, manzara yalnızca sonraki 24 saat içinde daha da kötüleşti ve bu sefer fiyat 16.400 $’a düştü.

BTC o zamandan beri yaklaşık 100 dolar toparlandı, ancak hala biraz kırmızı renkte. Altcoinler üzerindeki hakimiyeti CoinMarketCap’te %40,1 ile değişmeden kalmış olabilir, ancak piyasa değeri 320 milyar doların çok altında.

solana
kripto piyasa analiz: bitcoin 16,5 bin doların altına düşerken, solana haftada %23 düştü! 3

Solana Düşmeye Devam Ediyor

SBF ve çökmüş iki kripto devi tarafından yoğun bir şekilde desteklenen ve övülen Solana, FTX ve Alameda’nın Ekim ortasında iflas başvurusunda bulunmasından bu yana şimdiye kadarki en kötü performans gösterenler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz birkaç gün, geliştirici etkinliğinin azalmasının yanı sıra fiyat hareketlerinin bir kez daha düştüğünü gördü.

SOL, son 24 saatte %3 ve haftalık ölçekte neredeyse %25 düştü. Bu nedenle, bir zamanlar en iyi 10 kripto para 9 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Diğer büyük hacimli altcoinlerin çoğu daha iyi durumda değil. Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Cardano, Polygon, Polkadot, Tron ve Avalanche bir günde %4’e kadar düşüş yaşadı.

OKB, onu 25 dolara çıkaran %5’lik bir artışla birkaç istisna arasında yer alıyor. TONCOIN %3,5 arttı. Bununla birlikte, genel piyasa değeri 800 milyar doların altında mücadele etmeye devam ediyor.

solana
kripto piyasa analiz: bitcoin 16,5 bin doların altına düşerken, solana haftada %23 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.