Bitcoin’in 15.000, Ethereum’un 1.000 Dolara Düşme Olasılığı Var mı?

Bitcoin’in 15.000, Ethereum’un 1.000 Dolara Düşme Olasılığı Var mı?

Son 24 saat içinde kripto piyasası, %7’nin üzerinde bir düşüş yaşayarak küresel piyasa değerini 930 milyar dolar seviyesine indirdi. Toplamda 307.58 milyon dolarlık tasfiye yaşanırken, 250 milyon dolarlık uzun vadeli pozisyonlar da kapanmış oldu. Bitcoin ve Ethereum fiyatları, Ocak ayından bu yana ilk kez 20 bin doların ve 1,5 bin doların altına düştü.

Şu anda Bitcoin fiyatı, %8’lik bir düşüşün ardından 19,8 bin dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde, en düşük seviye 19.895 dolar ve en yüksek seviye 21.796 dolar oldu. Ethereum fiyatı da %8 oranında düşerek 1.421 dolara geriledi. ETH fiyatı, büyük tasfiyenin ortasında 24 saatlik en düşük seviye olan 1.415 doları gördü.

ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın sert açıklamaları ve Silvergate Bank’ın başarısızlığı sonrası, makroekonomik faktörler, Başkan Joe Biden’ın kripto madenciliği için elektrik kullanımına %30 vergi koyma planı ve New York Attorney General’in “Choke Point 2.0 Operasyonu” kapsamında KuCoin’e dava açması nedeniyle yeni endişeler yükseldi.

bitcoin
bitcoin'in 15.000, ethereum'un 1.000 dolara düşme olasılığı var mı? 3

Bitcoin Fiyatının 15.000 Dolara ve Ethereum’un 1.000 Dolara Düşme Olasılıkları

Bitcoin ve Ethereum fiyatları, 15 bin dolara kadar düşerek 1 bin dolar seviyelerinin ihtimal dahilinde olduğu bir sürece girdi. Yükselen enflasyonun ortasında kötüleşen makroekonomik koşullara rağmen, işsizlik maaşı başvurularında yavaşlama belirtileri olsa da, yeniden yükseliş eğilimleri gözlemleniyor.

Zincir üstü metrik Bitcoin Miner Reserve USD, madencilerin Ocak sonundan beri rezervlerini yoğun bir şekilde azalttığını gösteriyor. Bu, düzeltmeye neden olan en önemli faktörlerden biridir.

bitcoin
bitcoin'in 15.000, ethereum'un 1.000 dolara düşme olasılığı var mı? 4

Mart ayında madencilerin satışları, Bitcoin üzerinde ekstra bir baskı oluşturuyor. Zincir içi verilere göre, madenci baskısı diğer faktörlerin ortasında artmaya devam ederse, BTC fiyatı 19 bin dolara veya 16,6 bin dolara kadar düşebilir. Bu seviyeler arasında bir hacim boşluğu olduğu için, fiyatların 19.000 $’ın altına düşmesi, bir sonraki yerel dipin 16.6.000 $’a yakın olacağı için başka bir satışı tetikleyebilir.

Öte yandan, Ethereum’un 1.400 dolar seviyesini koruması gerekiyor. Düşüş eğiliminin ortasında ETH fiyatı bu seviyenin altına düşerse, bir sonraki ana destek seviyesi 1.250 dolar olacaktır. ETH kilidinin açılması satış baskısına neden olabilir, bu nedenle yatırımcıların bir sonraki adımını belirlemek için Ethereum Shanghai güncellemesini yakından takip etmeleri gerekiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.