Bitcoin 1000 Dolar Kadar Düşerken, Altcoinler Yükselişe Geçiyor!

Bitcoin 1000 Dolar Kadar Düşerken, Altcoinler Yükselişe Geçiyor!

Dünün en düşük performans gösteren varlıklarından bazıları, etkileyici bir şekilde yükselişe geçti.

Bitcoin, dünkü sürekli dalgalanmadan önce neredeyse 1.000 dolarlık sert bir düşüş yaşadı, ancak daha az belirgin bir şekilde.

Alternatif kripto para birimlerinin çoğu ise çift haneli rakamlarda sert bir düşüş yaşadı. ADA, SOL, SHIB ve diğerleri ise son 24 saat içinde yükseliş göstererek daha olumlu bir tablo sergiledi.

Altcoinlerin Hız Treni

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok kripto para biriminin kayıt dışı menkul kıymetler olabileceği yönündeki iddialarının piyasada etkisini göstermeye başladığı söylenebilir. Bu durum, dünkü olaylarla da doğruluk kazanmaktadır.

SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı davaların gündeme getirdiği konular, dünkü olaylarla birlikte çoğunlukla çift haneli düşüşlere yol açtı. Bu düşüşler arasında Cardano (ADA), Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX), Filecoin (FIL) ve diğerleri yer alıyor.

Ancak bugün, bazı kripto para birimleri için manzara oldukça farklı. ADA, dünkü düşük seviyesinden %9 artarak 0,26 dolardan daha yüksek bir seviyeye yükseldi. SHIB benzer bir yüzde artışı yaşadı, SOL ise %7 değer kazandı. Bunun yanı sıra, FIL, CRO, GRT ve diğerleri de benzer şekilde performans gösterdi. Toplam kripto piyasası değeri dün 60 milyar dolardan fazla bir kayıp yaşadı, ancak bugün 20 milyar doları toparlayarak 1.050 trilyon dolarlık bir değere ulaştı.

bitcoin
bitcoin 1000 dolar kadar düşerken, altcoinler yükselişe geçiyor! 3

Bitcoin Daha İyi Tepki Verdi

Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase’e karşı iki dava açtığını duyurduktan sonra neredeyse bir hafta önce 27.000 dolardan 25.400 doların altına düşerek artan bir hareketlilik yaşadı. İlginç bir şekilde, bu haberlere iyi bir tepki verdi ve ikinci dava açıklamasından sonra 2.000 dolarlık bir yükseliş yaşadı.

Ancak sonraki birkaç gün içinde biraz geri çekildi ve 26.500 dolar civarında istikrar kazandı. Ancak Cuma günü geç saatlerde başlayan genel piyasa düşüşü, BTC’yi de etkileyerek dakikalar içinde bin dolar düşmesine neden oldu.

Bitcoin hızlı bir şekilde 26.200 dolara yükselirken, aynı hızda 25.500 doların altına düşmeye devam etti. O zamandan beri biraz toparlanarak birkaç yüz dolar arttı, ancak hala 26.000 doların altında mücadele ediyor.

Piyasa değeri 500 milyar dolara kadar düştü, ancak BTC’nin alt gruplar üzerindeki hakimiyeti dün %48’e yükseldi ve şu anda %47.6 seviyesine geriledi.

bitcoin
bitcoin 1000 dolar kadar düşerken, altcoinler yükselişe geçiyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.