Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 1.000 Dolar Düşerken Piyasa Kırmızıya Büründü!

Kripto Piyasa Analiz: Bitcoin 1.000 Dolar Düşerken Piyasa Kırmızıya Büründü!

Bitcoin, son zamanlarda üç haftanın en yüksek seviyesini gördükten sonra yaklaşık 28.000 $ seviyesinde durdu, ancak son birkaç saat içinde sert bir düşüş yaşadı.

Bugün, yeşil renkte olan birkaç altcoin arasında QNT ve GRT de bulunuyor.

ETH’nin değeri de düştü ve 1.900 doların altına indi. Altcoinlerin çoğu kırmızıya döndü ve toplam piyasa değeri bir günde 20 milyar doların üzerinde düştü.

Bitcoin 28.000 Dolarda Reddedildi

Perşembe günü, Bitcoin sert bir düşüşle iki haftanın en düşük seviyesi olan 26.000 doların altına geriledi. Ancak, iyi bir tepki verdi ve hafta sonuna doğru neredeyse tüm kayıplarını telafi etti. Pazar günü, küçük bir artışla varlık 27.400 dolara kadar yükseldi.

ABD hükümetinin borç tavanıyla ilgili anlaşmasının ardından Pazartesi sabahı fiyatlar daha da arttı. Bitcoin yaklaşık bin dolarlık bir artışla üç haftanın en yüksek seviyesi olan 28.500 dolara (Bitstamp’ta) ulaştı.

Ancak, bu seviyede yeterince dayanamadı ve yaklaşık 28.000 dolara geri döndü. Dünün çoğunu bu seviyede geçirdi, ancak birkaç saat önce sert bir düşüş yaşandı. Bitcoin’in kesin bir şekilde 28.000 doların üzerine çıkamaması, keskin bir geri çekilmeyle sonuçlandı ve fiyat 27.000 dolara kadar düştü.

Şu anda, Bitcoin bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı, ancak gün içinde %2’den fazla düşüş yaşadı. Piyasa değeri 525 milyar dolara geriledi ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46,3’e düştü.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 1.000 dolar düşerken piyasa kırmızıya büründü! 3

Altcoinler de Kırmızıya Büründü

BTC’nin güneye doğru hareket etmesiyle birlikte çoğu altcoin de aşağı yönlü bir seyir izledi. Ethereum birkaç gün boyunca sürekli olarak 1.900 doların üzerinde kaldı, ancak son 24 saat içinde yaşanan %1,3’lük düşüş onu tekrar 1.870 dolara geriletmiştir. Benzer şekilde, Binance Coin de benzer bir oranda düşüş yaşadı ve şu anda 306 dolar seviyesinde mücadele etmektedir.

Cardano, Dogecoin, Polygon, Solana, Tron, Polkadot, Litecoin, Shiba Inu ve Avalanche gibi altcoinler de günlük %3’e varan kayıplarla kırmızı renkte yer almaktadır.

Lido Dao (LDO), ilk 36 altcoin arasında en fazla düşüş yaşayanlardan biridir. LDO %6 oranında düşerek 2,1 doların altına geriledi. QNT ve GRT gibi bazı altcoinler ise %4’e varan küçük kazançlar bildirdi.

Genel olarak, toplam kripto piyasası değeri bir günde 20 milyar doları aşarak şu anda 1,140 trilyon doların altında seyretmektedir.

bitcoin
kripto piyasa analiz: bitcoin 1.000 dolar düşerken piyasa kırmızıya büründü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.