Bir Sonraki Boğa Veya Ayı Kripto Piyasasına Bugün Karar Verilecek, İşte Nedeni!

Bir Sonraki Boğa Veya Ayı Kripto Piyasasına Bugün Karar Verilecek, İşte Nedeni!

Bugün kripto ve daha geniş pazar için önemli bir gün. Olumlu enflasyon verilerinin azalmasından sonra kripto piyasası rallisi gerçekleşebilir. Ancak, bir sonraki kripto rallisine veya düşüşlerine bugün karar verilecek.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, yıllık Jackson Hole konuşmasını bugün saat 10:00 ET’de yapacak

Jackson Hole, yıllık Federal Rezerv toplantısına ev sahipliği yapıyor. Birçok ekonomist bu yıllık etkinliğe katılıyor. Merkez Bankası’nın yıl için ekonomik gündemini belirleyen önemli bir toplantı.

Bir diğer önemli enflasyon verisi olan MoM kişisel tüketim harcamaları da bugün açıklanacak.

Federal Rezerv Piyasasıyı Nasıl Etkileyecek?

Federal Rezerv’in Jackson Hole’u kripto piyasası için önemli bir olay olarak hizmet edecek. Merkez bankası ekonomideki enflasyonu kontrol etmekten sorumludur. Haziran ayındaki aşırı yüksek enflasyon verilerinin ardından Fed, faiz oranını normalden daha fazla 75 baz puan artırdı. Hareketin bir sonucu olarak genel ve kripto piyasaları düştü.

Soğutma enflasyonunu gösteren en son TÜFE verileri bir kripto rallisi gördü. Ancak, bazı kilit Fed yetkilileri tarafından yapılan son yorumlar piyasayı endişelendirdi. Minneapolis Fed’in başkanı ve CEO’su Neel Kashkari, Volcker-vari bir duruş beklentisini ortaya koydu. Paul Volcker, enflasyonu kontrol etme çabasıyla ABD ekonomisini resesyona sürükleyen Fed başkanıydı.

Kashkari en güvercin Fed yetkililerinden biri olarak görüldüğünden açıklamalar daha da endişe verici. Louis Başkanı James Bullard gibi daha şahin üyeler sert duruşlarını sürdürüyorlar. 

Jerome Powell diğer üyelerle aynı fikirde olursa, pazar keskin ve önemli ölçüde düşebilir. Ancak, Powell daha güvercin bir duruş sergilerse yükseliş hareketi bekleyin.

Powell’ın Konuşmasını Nereden İzlemeli?

Jerome Powell, Kansas City Fed’in YouTube kanalında 10:00 AM ET veya 7:30 AM IST’de canlı olacak. Kansas City Fed’in ev sahipliği yaptığı Jackson Hole konferansı şimdiden devam ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.