BinanceUS, BTC, ADA, MATIC, SOL, LTC Dahil 9 Kripto Alım Satımını Durdurdu!

BinanceUS, BTC, ADA, MATIC, SOL, LTC Dahil 9 Kripto Alım Satımını Durdurdu!

ABD merkezli kripto para borsası BinanceUS, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yan kuruluşu, Cuma günü seçili USD Gelişmiş Ticaret çiftleri için kripto ticaretini durduracağını duyurdu. Bu adım, BinanceUS’un gelecekte yalnızca diğer kripto para birimleri ve stabilcoin çiftlerine yönelik ticarete odaklanan bir “yalnızca kripto borsası” olma stratejisi doğrultusunda gerçekleşti.

binanceus
binanceus, btc, ada, matic, sol, ltc dahil 9 kripto alım satımını durdurdu! 2

BinanceUS USD Gelişmiş İşlem Çiftlerini Listeden Kaldırdı

Binance.US, 14 Temmuz tarihinde resmi bir duyuru yaparak, USD gelişmiş ticaret çiftleri için bazı kripto para birimlerinin alım satımını kalıcı olarak durduracağını belirtti. Bu kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum, BNB, Litecoin, Polygon MATIC, Cardano, Solana, VeChain ve USDC stablecoin yer alıyor.

Etkilenen Gelişmiş Ticaret çiftleri ADA/USD, BNB/USD, BTC/USD, ETH/USD, LTC/USD, MATIC/USD, SOL/USD, USDC/USD ve VET/USD olarak sıralanabilir.

USD Advanced Trading çiftleri için bu kripto para birimleriyle alım satım işlemleri, 13 Temmuz tarihinde 20:00 PDT / 23:00 EDT saatlerinde sona erecektir. USDC/USD çifti tamamen kaldırılırken, USD ile ticaret yapmaya devam etmek için USDT/USD Gelişmiş Ticaret çifti kullanılabilecektir.

Bunun yanı sıra, kullanıcılar Gelişmiş Ticaret arayüzünde USDT çiftleri üzerinde 150’den fazla kripto para birimiyle işlem yapmaya devam edebileceklerdir. Ayrıca, bazı kripto para birimlerinin BTC, BUSD, DAI veya TUSD ticaretini destekleyebileceği de belirtilmiştir.

“Binance.US’den kaldırılmadan önce işlemlerinizi dikkatlice gözden geçirmenizi ve etkilenen Gelişmiş Alım Satım çiftlerinde açık emirleri gerçekleştirmenizi veya iptal etmenizi öneririz.”

Kademeli Olarak Yalnızca Kripto Para Borsasına Geçiş

BinanceUS, ABD’de bankacılık ortakları ve gelir elde edenler dahil olmak üzere çeşitli zorluklarla karşı karşıyadır. Kullanıcılar, USD ile kripto satın alma, satma ve dönüştürme işlemlerine devam edebilirken, USD’yi 21 farklı kripto para birimini alıp satmak için kullanabilirler. Ancak, ilerleyen zamanlarda diğer ortakların USD çekme hizmetlerini sonlandırabileceği konusunda kullanıcılar uyarıldı.

Binance.US, 23 Haziran tarihinde bankacılık ortaklarıyla işbirliği yaparak tüm gecikmiş USD para çekme taleplerini çözmeye çalıştı. Kripto borsası, çoğu USD para çekme talebini 5 iş günü veya daha kısa sürede tamamlamayı hedeflemektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.