Binance’in Ödeme İşlemcisi CEO’su Görevini Bıraktı

Binance’in Ödeme İşlemcisi CEO’su Görevini Bıraktı

Binance’in kripto para ile geleneksel para birimi arasındaki ödeme birimi CEO’su Saulius Galatiltis, şirkette yaşanan üst düzey yönetici değişiklikleri sonucunda görevinden ayrıldı.

LinkedIn verilerine göre, Galatiltis 2022 Ocak’tan 2023 Ekim’e kadar Bifinity’de genel müdür pozisyonunda bulundu. Bu Litvanya kökenli ödeme platformu, Avrupa’daki kullanıcılara geleneksel paralarını Binance borsasında kripto paralara çevirme imkanı sunmaktadır.

19 Ekim’de, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), menkul kıymet hileleriyle ilgili olarak bir dava açtı. Bu dava kapsamında Binance Global, Binance.US ve CEO Changpeng Zhao hakkında iddialar bulunmaktadır.

binance
binance'in ödeme i̇şlemcisi ceo'su görevini bıraktı 2

Binance’in Asya-Pasifik bölge direktörü Leon Foong, hukuk danışmanı Hon Ng ve baş strateji yetkilisi Patrick Hillmann 31 Ağustos’ta şirketten ayrıldılar.

Binance Fransa’nın genel müdürü Stéphanie Cabossioras, Zhao’nun liderlik ettiği şirketin Kuzey Amerika, Avrupa ve Batı Afrika’da karşılaştığı düzenleyici soruşturmalar sonucu istifa kararı aldı.

Binance, Hollanda, Almanya ve İngiltere gibi bazı ülkelerdeki faaliyetlerini askıya aldığı ya da lisans başvurularını iptal ettiği bilinmektedir.

Büyük kripto para borsası olan Binance, Belçika’daki operasyonlarına tekrar başladı. Avrupa’nın tanınmış ödeme işlemcisi Paysafe, Binance müşterilerine sunulan hizmetleri sonlandırdıktan sonra Binance, adı açıklanmayan servis sağlayıcılarla yeni geleneksel para kanalları oluşturduğunu duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.