Binance-SEC Davası Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek? Arthur Hayes Açıklıyor!

Binance-SEC Davası Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek? Arthur Hayes Açıklıyor!

Arthur Hayes’in, Binance-SEC davasının orta vadede piyasaya nasıl tepki vereceği konusunda bir fikri olduğu belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun dünyanın önde gelen kripto para borsasına karşı dava açması, piyasada anında bir etki yarattı. Bu durum fiyatların serbest düşüşe geçmesine ve Bitcoin’in 26.000 doların altına düşmesine neden oldu. Şu anda, BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, BTC fiyatının bundan sonra nasıl bir seyir izleyebileceği konusunda bilgi paylaşmaktadır.

SEC vs Binance

Dün, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Binance’e menkul kıymet düzenlemelerini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtığı bildirildi. Komisyon, BNB ve BUSD’nin kayıtsız menkul kıymetler olduğunu iddia etti.

Genel olarak, dava kripto borsa ve CEO Changpeng Zhao’nun, ABD şubesine ve platformundaki varlıklara kontrol uyguladığı iddiasında bulunuyor, bu da Binance’in Amerikan kuruluşundan bağımsız olduğu iddiasıyla çelişiyor.

Ayrıca Komisyon, Binance’in uluslararası borsada gizlice ABD’li müşterilere hizmet vermeye devam ettiğini de suçluyor. Bu iddia, Mart ayında ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından da yapılmıştı. SEC ayrıca, Changpeng Zhao’nun kontrolündeki bir varlığın, Binance ABD’de işlem yaparak belirli varlıkların değerini ve işlem hacmini artırmayı amaçladığını iddia ediyor.

Bu gelişmeler sonucunda, türev piyasalarında 300 milyon doların üzerinde tasfiye edilen pozisyonlar Bitcoin’in 26.000 doların altına ve BNB’nin 3 ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

binance
binance-sec davası bitcoin fiyatını nasıl etkileyecek? arthur hayes açıklıyor! 2

Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Şu anda herkesin kafasında dolaşan bir soru, Bitcoin’in fiyatının ne olacağıdır. Bu sorunun kesin bir cevabı spekülasyonlarla doludur, ancak BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, güçlü bir görüş sunmaktadır.

Hayes, olanların FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) olduğuna inanmaktadır. Ayrıca yaz sonuna kadar piyasanın bu durumu atlatacağını da belirtmektedir. Hayes, sonunda fiyatları yukarı çekecek büyük miktarda para basılacağı konusunda iyimserdir.

Piyasa şu anda bazı ünlü borsanın FUD’ları nedeniyle düşüş yaşamaktadır. Ancak ne olursa olsun, risk, TGA (Toplam Güvence Altına Alma) dolumunun bir nedeni olarak dikkate alınmalıdır. Hayes, yaz sonunda piyasanın bu durumu aşacağını ve arka planda vızıldayan büyük miktarda para basımının gerçekleşeceğini düşünmektedir. Bu süre zarfında, birkaç shitcoin satın almanız gerektiği konusunda ifade kullanıyorsunuz.


Binance ayrıca, SEC’i yatırımcılarına öncelik vermek yerine yargı yetkisi elde etmeye çalışmakla suçlayarak konuyla ilgili bir basın açıklaması da yayınladı.

Şirket ayrıca, Binance ve Binance ortaklık platformlarında bulunan tüm kullanıcı varlıklarının güvende olduğunu temin etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.