Binance Referans Kodu Nedir, Ne İşe Yarar?

Binance Referans Kodu Nedir, Ne İşe Yarar?
0

Kripto para alımlarında Binance %20 referans kodu kullanın Binance’in alım-satım ücretlerinde %20 komisyon indirimi sağlayan kodu 43289285’dir. Yeni Binance kullanıcıları kayıt esnasında “isteğe bağlı referans kodu” alanına bu kodu girerek yapacağı her işlemde daha az komisyon ödeyecektir. Mobil veya masaüstü tarayıcıdan Binance üyelik açmak isteyen kullanıcılar direkt aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek referans kodunu otomatik olarak tanımlayabilir.

%20 Binance referans kodu: https://accounts.binance.com/tr/register?ref=43289285

Binance Referans Kodu ile Üyelik Avantajlı mı?

Referans kodu, Binance-referans kodu paylaşan-referans koduyla üye olan arasında üçlü bir kazanç sağlamaktadır. Şöyle ki;

İşlem yapan kullanıcı sayısı arttığı için Binance komisyon geliri elde etmektedir.

Binance kazanç ortaklığı sistemi kapsamında referans kodu paylaşan kişi de Binance’in kazancından cüzi miktarda para kazanmaktadır.

Binance referans koduyla üye olan kişi de yapacağı her işlemde daha az komisyon ödemektedir.

Kripto para ticaretinde yerel ve global çaptaki tüm borsalar kullanıcıların yaptığı her işlemden komisyon almaktadır. Örneğin Binance’te komisyon ücreti %0.1’dir. Yani 1.000 TL’lik bir kripto para aldığınızda Binance sizden 1 TL komisyon alır. Referans kodu ile üye olduğunuzda ise 1.000 TL’lik alım işleminde ödeyeceğiniz komisyon 80 kuruş olur. Ayrıca sizden herhangi bir kesinti yapılmaz.

Binance Referans Kodu Nasıl Eklenir?

Binance sitesine giriş yapın veya uygulamayı indirin.

Kayıt ol seçeneğine tıklayın.

E-posta adresi, şifre ile birlikte kayıt sayfasındaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

İsteğe bağlı referans kutucuğuna 43289285 kodunu girin.

Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “şart ve koşulları kabul ediyorum.” kutucuğuna tik atın.

Hesap oluştur butonuna tıkladıktan sonra üyeliğiniz oluşturulacaktır.

Sonraki adımda Binance’te yatırım yapabilmeniz için mutlaka kimlik onayını yapmalısınız. Uygulama>ayarlar>doğrulama yolunu izleyerek kimlik onayınızı yapın ve yatırım yapmaya başlayın. Binance referans kodu bağlantısından üyelikle ilgili adımları görseller eşliğinde görebilirsiniz.

binance referans kodu ve sagladigi avantajlar 1
binance referans kodu nedir, ne i̇şe yarar? 2

Binance komisyon ücretlerini nasıl azaltabilirim?

Binance komisyon ücretlerini azaltmanın iki yöntemi bulunmakta.

Referans kodu ile üye olmak: Üye olduktan sonra referans kodu eklenebilecek bir alan bulunmadığı için mutlaka üye olurken referans kodu kullanmanız gerekmektedir. Şu an Binance’te paylaşılabilecek komisyon oranları %0, %5, %10, %15 ve %20’dir. Hangi kodun en yüksek komisyon indirimi sağladığını görebilmeniz için üyelik esnasında referans kimliği alanına kodu girdikten veya direkt link olarak tıklama yaptıktan sonra “komisyon indirimi oranı” yazmaktadır. Bu alanda hiçbir şey yazmıyorsa söz konusu referans kodu %0 indirim sağlıyor demektir. Bu yüzden mutlaka komisyon indirimi oranı %20 yazan referans kodu ile üye olmalısınız!

BNB coin almak: Binance üyeliği açtıktan sonra yapacağınız ilk iş Binance’in kendi kripto parası olan BNB coin almak olmalıdır. BNB coin alırsanız referans koduna ek %25 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Günümüz itibariyle en az 10 dolar değerinde BNB coin alabiliyorsunuz.

Her iki işlemi yaptığınızda toplamda %40 komisyon indiriminiz olmuş oluyor. Değerli kripto para yatırımcıları, ilk başta “zaten Binance en az komisyon alan kripto para borsası. Referans kodu ile neden üye olalım ki?” diyebilirsiniz. Ancak kripto para piyasasının çok hareketli olması sebebiyle gün içinde onlarca al-sat işlemi yapacaksınız. Bu da çok fazla komisyon ödemeniz demektir.

Binance referanstan kazandıklarımı nereden göreceğim?

Referans kodu ile üye olduktan sonra yaptığınız her işlemde tarafınıza iade edilen komisyon ücretlerini Binance mobil uygulaması üzerinden referans butonuna tıklayın ve sayfanın en altına gelerek “sizinle paylaşılan komisyonlar” kısmından görebilirsiniz.

Binance Referans Kodu Süreli mi?

Binance referans kodu ile üye olduktan sonra ömür boyu komisyon indirimi kazanırsınız. Referans kodu süreli değildir. Ancak Binance, referans sisteminde her zaman değişiklik hakkına sahiptir. 4 yıldır bir değişiklik yapmadı ve kullanıcı kaybına yol açacağı düşünüldüğü için bundan sonra da yapacağı düşünülmemektedir.

Binance Referans Kodu Değiştirilebilir mi?

Binance üyeliği sonrası referans kodu değişikliği yapılmamaktadır.

Binance Sonradan Referans Kodu Eklenebilir mi?

Binance’e üye olduktan sonra referans kodu eklenmemektedir. Referans kodu yalnızca üyelik esnasında hesabınıza tanımlanabilmekte.

Binance Referans Kodu Öğrenme

Binance üyeliği açtıktan sonra siz de arkadaşlarınızla referans kodunu paylaşarak komisyon geliri elde edebilirsiniz. Binance uygulamasını açtıktan sonra “anasayfa>referans>referans kodu oluştur” yolunu izleyerek referans kodu öğrenme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Binance İşlem Ücreti Ne Kadar?

Binance’e yeni üye olan standart kullanıcılar için işlem ücreti binde 1’dir. İşlem veya komisyon ücretini düşürmek için;

Spot cüzdanınızda 500 BNB bulundurursanız,

Binance’in belirlediği aylık alım/satım işlem hacmini aşarsanız,

Referans kodu ile üye olursanız,

En az 10$’lık BNB coin alırsanız komisyon ücreti de %0 ila %40 arası düşecektir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap