CZ, Binance Kullanıcılarının Varlıklarının Multichain Hack’ten Etkilenmediğini Söyledi

CZ, Binance Kullanıcılarının Varlıklarının Multichain Hack’ten Etkilenmediğini Söyledi

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao (CZ), önde gelen kripto borsası Binance’in, birkaç Multichain-bridge token için para yatırma ve çekme desteğini sona erdirme kararı aldığını açıkladı. CZ, şirketin kullanıcılarının, varlıklarının ve platformunun zincirler arası yönlendirici protokolü Multichain’deki son saldırıdan etkilenmediğini belirtti.

CZ, bu olay gerçekleşmeden önce, borsanın tüm varlık takaslarını tamamladığını ve mevduatları durdurduğunu tweetledi.

binance
cz, binance kullanıcılarının varlıklarının multichain hack'ten etkilenmediğini söyledi 2

Binance, Çoklu Zincir Açıklarından Etkilenmiyor

Multichain, 6 Temmuz tarihinde köprü sözleşmelerinde bilinmeyen bir adrese anormal çıkışlar yaşadı. Bu olay, multimilyon dolarlık bir istismar şüphesini gündeme getirdi. Transferin nedeni belirsiz olsa da, Multichain ekibi, kullanıcılardan sözleşmeleriyle ilgili tüm onayları iptal etmelerini talep etti.

Blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından yapılan bir tweet’te, Multichain Fantom köprüsünde birkaç işlem gözlendi. Bu işlemler arasında yaklaşık 58 milyon dolarlık USD Coin (USDC), 13.6 milyon dolarlık paketlenmiş Ether (WETH) ve 31 milyon dolarlık paketlenmiş Bitcoin (WBTC) Fantom köprüsünden taşındı.

Ayrıca, Ethereum üzerindeki Multichain Moonriver ve Dogechain köprü sözleşmelerinden yaklaşık 5.9 milyon dolar ve 666.000 dolar çekildi. İlgili her köprüde sadece 100.000 dolar ve 700.000 dolar değerinde varlık kaldı.

Toplamda, Multichain’in MPC adresindeki kilitli varlıkları içeren miktarın 109 milyon doları aştığı bildirildi. Kayıpları en aza indirmek için Multichain, olayla ilgili soruşturma devam ederken tüm kullanıcılardan hizmetlerini kullanmayı bırakmalarını istedi.

“Multichain MPC adresindeki kilit varlıkları anormal bir şekilde bilinmeyen bir adrese taşındı. Ekip ne olduğundan emin değil ve şu anda araştırıyor. Ekip, tüm kullanıcıların Multichain hizmetlerinin kullanımını askıya almaları ve Multichain ile ilgili tüm sözleşme onaylarını iptal etmeleri önerilir” dedi.

Binance, Multichain Token Desteğini Durdurdu

Binance, birkaç Multichain-bridge token için para yatırma ve çekme desteğini sona erdirme kararı aldığı hâlâ devam ediyor, ancak CZ duruma yardımcı olmak için yardım teklif ediyor.

Binance, Multichain protokolünde yaşanan gecikmelerle ilgili şikayetlerin ardından 5 Temmuz’da Çoklu Zincir köprülü token desteğini durdurma kararı açıkladı. Mayıs ayında, belirsizlikler nedeniyle öncelikle etkilenen tokenler için para yatırma işlemlerini askıya aldı.

CEO’nun kaybolmasıyla ilgili tutuklama söylentileri Şangay’da yayıldı, ancak bu spekülasyonlar doğrulanmamıştır. Multichain geliştiricileri, CEO’nun kaybolması nedeniyle platformun sunucularına erişimlerinin engellendiğini ve bu nedenle işlem gecikmelerinin yaşandığını açıkladılar. CZ ise duruma yardımcı olmak için yardım teklifinde bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.