Binance, Güney Kore’ye Resmi Olarak Yeniden Girmek İçin GOPAX Borsasını Satın Aldı

Binance, Güney Kore’ye Resmi Olarak Yeniden Girmek İçin GOPAX Borsasını Satın Aldı

En büyük kripto borsası Binance, Güney Kore’nin kripto borsası GOPAX’ın ağırlıklı hissesini satın aldı. Satın almanın finansmanı, Binance tarafından sağlanandaki “Endüstri Kurtarma Girişimi”nden geldi.

Güney Kore’deki ilk beş kripto borsası arasında yer alan GOPAX’ı satın alarak Binance’in iki yıl sonra Güney Kore kripto piyasasına yeniden girişini işaretliyor.

binance

Binance, GOPAX’ı Satın Alarak Resmen Güney Kore’ye Giriyor

Bloomberg’in 3 Şubat’ta bildirdiğine göre, ünlü kripto borsası, Güney Kore’nin kripto borsası GOPAX’ı satın aldı. Geçen ay Binance, GOPAX’ın satın alınmasıyla ilgili durum tespitini tamamladığını duyurdu.

Ünlü kripto borsası, Gopax’ta %41,2 hisseye sahip olan CEO Lee Jun-haeng’in çoğunluk hissesini satın almak istediği için tartışmalar son aşamaya geldi. Barry’s Silbert’s Digital Currency Group, GOPAX’ın ikinci en büyük tısarıdır.

Anlaşma hakkında yorum yapan CZ şunları söyledi:

“GOPAX ile bu adımı atmanın Kore kripto ve Blockchain endüstrisini daha da yeniden inşa edeceğini umuyoruz.”

CZ, Ocak 2021’de Güney Kore’den ayrıldıktan sonra aktif olarak yeniden girmeyi düşünüyordu. Güney Kore, dünyanın en büyük kripto ekonomilerinden birine, mükemmel bir yetenek havuzuna ve ünlü kripto borsası için hâlâ cazip bir pazar olan bir Startup topluluğuna sahip. Güney Kore genişlemesi, Binance’in bir sonraki Blockchain ve Web3  gelişme dalgasında liderlik kurması için en önemli genişleme olacak.

GOPAX Müşterileri Genesis Contagion’a Çarptı

FTX ve Genesis bulaşması, Binance’in GOPAX satın alma anlaşmasını etkiledi çünkü Genesis, FTX’in iflasının ardından müşteri çekme ve geri ödemelerini askıya aldı. GOPAX’ın, Genesis’in itfaları durdurma kararından etkilenen servet yönetimi ürünü GoFi’nin müşterilerine yaklaşık 47 milyon doları geri ödemesi gerekiyordu.

Ünlü kripto borsası, getiri ürünü GoFi için müşteri para çekme ve faiz ödemelerinin yapılabilmesi için GOPAX’a sermaye eklemeyi planlıyor.

Ünlü kripto borsasının baş işletme yetkilisi Yibo Ling, “Bu anlaşmanın temel amacı, müşterileri desteklemek ve varlıklarını geri çekmek isteyen müşterilerin bunu yapabilmesini sağlamaktı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.