Binance Coin Fiyat Analizi: BNB, SEC Davasında %10 Düştü, 250 Dolar Yolda mı?

Binance Coin Fiyat Analizi: BNB, SEC Davasında %10 Düştü, 250 Dolar Yolda mı?

Dün yapılan duyuruda SEC’in Binance’e dava açtığı haberinin piyasayı olumsuz etkilediği ve BNB’nin hızla değer kaybettiği belirtilmiştir.

Binance’e dava açılması haberiyle birlikte piyasada volatilite artış gösterdi ve BNB’nin fiyatı iki saat içinde %10 düştü. Diğer kripto para birimleri de benzer şekilde düşüş eğilimi göstererek grafikleri kırmızıya döndü.

BNB için şu anda mevcut olan destek seviyesi 265 $ olarak belirlenmiştir ve fiyatın düşüş eğilimini sürdürmesi durumunda muhtemelen bu seviye test edilecektir. Direnç ise 291 $ olarak gözlemlenmektedir.

bnb
binance coin fiyat analizi: bnb, sec davasında %10 düştü, 250 dolar yolda mı? 3


Son olaylarla birlikte BNB’nin işlem hacmi yükselerek satıcıların piyasadan çıkmasıyla arttı. Bu süreçte BNB’nin değeri 300 doların altına düştü.

Günlük RSI (Relative Strength Index) göstergesi, 30 puanın altına düşerek aşırı satış bölgesine ulaştı. Bu durum piyasada aşırı bir korku olduğunu gösteriyor.

Günlük MACD (Moving Average Convergence Divergence) göstergesi ise haberin ardından düşüş eğilimine girdi. Şu anda, ayılar (bearish) fiyat hareketi üzerinde tam kontrol sahibi gibi görünüyor.

bnb
binance coin fiyat analizi: bnb, sec davasında %10 düştü, 250 dolar yolda mı? 4

BNB Fiyatı İçin Kısa Vadeli Tahmin

Piyasa hala haberleri sindirme sürecinde olduğu için daha fazla hareketlilik beklenmesi muhtemeldir. Bu nedenle, alıcıların geri dönmesi için önemli bir adım olarak görülen 265 dolar seviyesindeki kilit destek seviyesinin test edilmesi olası görünmektedir. Binance, SEC ile mücadele etmeyi taahhüt etti, bu yüzden bu hikaye muhtemelen bir süre daha gelişmeye devam edecektir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.