Binance Coin (BNB) Sekiz Gün İçinde %17 Kazandıktan Sonra Duvara mı Çarptı?

Binance Coin (BNB) Sekiz Gün İçinde %17 Kazandıktan Sonra Duvara mı Çarptı?
0

Binance Coin (BNB), kripto pazarındaki diğer tüm tokenler gibi, Nisan ayından bu yana düşüş trendi gördü. O zamanlar, yükseliş piyasası yapısı gibi görünen şeyin, madeni parayı yokuş aşağı yuvarlayan bir boğa tuzağı olduğu ortaya çıktı. Yazma sırasında Binance Coin bir patlamanın eşiğindeydi. Boğalar desteklemek için aralığı yükseklere çevirebilir mi, yoksa fiyat önümüzdeki günlerde düşecek mi?

BNB 12 Saatlik Grafik

binance coin
binance coin (bnb) sekiz gün i̇çinde %17 kazandıktan sonra duvara mı çarptı? 4

Beyaz renkle Binance Coin’in Haziran ortasından bu yana işlem gördüğü bir aralık vurgulandı. En düşük ve en yüksek aralık 205 dolar ve 245 dolar, orta nokta 225 dolar. Orta nokta, 224 dolarlık uzun vadeli bir destek seviyesiyle de birleşti.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), son birkaç işlem seansında 60’ı geçerek güçlü yükseliş momentumuna işaret etti. Yine de, RSI daha yüksek bir zirve yapsa bile, fiyat daha düşük bir zirve yaptı. Grafikte turuncu ile işaretlenmiş olan bu durum, gizli bir düşüş eğilimini ifade ediyordu. Uzun vadeli eğilim düşüş eğiliminde olduğundan, bu, önümüzdeki haftalarda Binance Coin için düşük seviyelere doğru bir geri dönüş sinyali verebilir.

BNB 4 Saatlik Grafik

binance coin
binance coin (bnb) sekiz gün i̇çinde %17 kazandıktan sonra duvara mı çarptı? 5

Dört saatlik grafik, son üç haftadaki orta aralık noktasının önemini gösterdi. Yazma sırasında, fiyat yüksek aralıklarda bir ret görmüştü. Ayıların, Binance Coin boğalarını Haziran ayının sonundan bu yana geri kazanmak için çok mücadele ettikleri toprakları terk etmeye zorlayıp zorlayamayacağı henüz belli değil.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de son haftalarda işlem hacminin olmamasıydı, işlem hacmi oldukça sabitti. Bu bir kez daha güçlü bir eğilimin olmadığını gösterdi ve bir menzil oluşumu fikrini güçlendirdi.

binance coin
binance coin (bnb) sekiz gün i̇çinde %17 kazandıktan sonra duvara mı çarptı? 6

RSI 55’teydi ve aşağı yönlü görünüyordu. Bu nedenle, momentum yükselişe geçmiş olsa da, henüz istikrarlı bir trend oluşturulmamıştır. Bakiye Hacmi (OBV) de henüz Haziran ayından itibaren bir direnç seviyesinin üzerine çıkmamıştı. Piyasada kayda değer bir alım hacmi eksikliği vardı, bu nedenle 245 doları aşan bir itme gerçekleşmeyebilir.

Chaikin Para Akışı (CMI) da Binance Coin’in arkasındaki piyasada zayıflayan satın alma baskısına işaret etmek için son birkaç gün içinde düştü.

Çözüm

OBV dört saatlik grafikte dirençteyken, 12 saatlik RSI gizli bir düşüş eğiliminin geliştiğini gösterdi. Aralıktan bir kopuş göz ardı edilemezken, fiyat hareketi ve göstergeler ezici bir şekilde yüksek aralıklarda bir reddedilmeye işaret etti. Binance Coin boğaları 225 dolarlık alanı savunabilir ve konsolide edebilirse, aralığı ihlal etmeye yönelik bir sonraki girişimin daha fazla başarı umudu olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap