Binance Coin (BNB) Fiyat Tahmini 2025-2030: BNB’yi Neler Bekliyor Olabilir?

Binance Coin (BNB) Fiyat Tahmini 2025-2030: BNB’yi Neler Bekliyor Olabilir?

Binance Coin (BNB), yeni yıla oldukça iyi bir başlangıç ​​yaparak 2023’ün ilk 3 haftasında %127’den fazla değer kazandı. Piyasa değerine göre 4. en büyük kripto. BNB’nin fiyatındaki büyük değişiklik, tüccarları bu belirteci ticarete sevk etti ve ticaret hacmini yılın başından bu yana %170 oranında artırdı.

BNB, lansmanından bu yana değerinde önemli bir büyüme kaydetti. İlk yılda değeri 100 kattan fazla artan BNB, zaman içinde değer kazanmaya devam etti. Bu, BNB’yi birçok yatırımcı için popüler bir yatırım seçeneği haline getirdi. Token, Mayıs 2021’de 676,3 dolara ulaştığında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

BNB’nin birincil faydası, tacirlerin bunu ticaret ücretleri, staking, IEO’lara katılım vb. için kullandığı Binance borsasında devreye giriyor. Binance borsası ile olan ilişkinin BNB için yararlı olduğu kanıtlanmış olsa da, kendi dezavantajları da vardır. Borsayı veya kurucusu Changpeng Zhao’yu çevreleyen herhangi bir tartışma, jetonun fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. 

BNB’nin nispeten güçlü performansının bir nedeni, güçlü temelleri olabilir. Binance, köklü ve saygın bir borsadır ve BNB, ekosisteminin önemli bir bileşenidir. BNB ayrıca güvenilirliğini ve çekiciliğini artıran bir dizi yüksek profilli ortaklık ve iş birliği ile desteklenmektedir.

1 Aralık’ta BNB zincir tabanlı Ankr protokolündeki istismar, BNB’nin fiyatını birkaç saat içinde neredeyse %5 oranında düşürdü. Fiyat hareketi söz konusu olduğunda, boğalar 5 Aralık’ta kilit direnç bölgesini 300 dolardan kırmaya çalıştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. 281 dolar kısa vadeli bir destek bölgesi olarak ortaya çıktı. 

BNB, son zamanlarda iflas etmiş kripto borsası FTX’te gerçekleştirilen hack olayına karışması nedeniyle haberlerde yer aldı. Fail, binlerce BNB jetonunu diğer kripto paralarla takas etti, ancak hâlâ tahminen 41 milyon dolar değerinde BNB’ye sahip.

BNB’deki muazzam hareketlilik, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun bazı stratejik kararlar almasına neden oldu. Borsa, bu sigorta fonunu yenileyeceğini ve varlıklarını 1 milyar dolara çıkaracağını duyurdu.

Haziran 2022, bu düşüşün bir sonucu olarak yıllık en düşük seviye olan 183 doları gördü. Ancak günlük grafikte RSI göstergesinin henüz 50’nin üzerine çıkmadığını belirtmekte fayda var. 

Mevcut eğilim devam ederse en yakın uzun vadeli direnç seviyesi olan 427 $’a ulaşılacak. 

Ocak 2021’in sonlarında Binance Coin, kripto para piyasasındaki yükselişe katıldı ve tek bir ayda 40 dolardan 330 dolara yükseldi. BNB’nin fiyatı Mart ayında düşerek bir süre 250-300$ bölgesinde işlem gördü, ancak Nisan ayında yeniden hızla yükselmeye başladı ve 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 690,93$’a ulaştı.

Şunu bir düşünün, Ocak 2021’de Binance Coin’in (BNB) fiyatı 40 dolardı. Ancak 2021, BNB’nin fiyatında da önemli bir artış gördü ve fiyat listelerinde 690$’a ulaşmasını sağladı. Aslında bu, 2021’deki en yüksek fiyat seviyesiydi.

Bununla birlikte, kısa bir süre sonra, 2021’in son birkaç ayında daha geniş pazarın her yönüyle düştüğünü belirtmekte fayda var. Söylemeye gerek yok, aynı şey BNB’nin fiyat tablolarında da bir dalgalanma etkisi yarattı ve borsa tokeni yeni dip seviyelere ulaştı.

Geçmişte Binance Coin (BNB), piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri arasında yer almak için ince ve kademeli olarak yükseldi. Her şeyden önce, en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance’in büyümesi, BNB’nin değerinin son yıllarda önemli ölçüde artmasına neden oldu.

Son aylarda yaşanan ayı piyasası Binance Coin’in (BNB) daha ciddi kayıplar yaşamasına neden oldu. BNB, Mayıs 2021 boğa piyasasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 690 doları aştı. Ancak, ayı piyasası kısa süre sonra Kasım ayında başladı ve fiyat düştü.

Tüketiciler platformda BNB kullandığında, Binance işlem masraflarının büyük bir kısmını onlara geri ödüyor. BNB, son birkaç yılda platformun bir bileşeni olarak önemini artırdı. Binance genişledikçe ve daha fazla kullanıcı kazandıkça Binance Coin’e olan talep artar, bu da kripto paranın fiyatını ve tahminini yükseltir.

Binance, talep arttıkça BNB arzının rutin olarak düşürülmesini sağlar. Her üç ayda bir BNB’nin belirli bir kısmı yok edilir, bu da Binance Coin’i deflasyonist hale getirir ve BNB’nin ileriye dönük görünümünü iyileştirir.

BNB aynı zamanda bir ödeme yöntemi olarak işlev görür ve Binance platformunda tasarruf, DeFi staking ve BNB kasası aracılığıyla likidite madenciliği dahil olmak üzere daha fazla fırsatın önünü açar.

Binance ağına taşınmadan ve adını BEP-20 olarak değiştirmeden önce ilk olarak Ethereum (ETH) ağında bir ERC-20 belirteci olarak kullanıldı.

Ethereum Birleşmesi gerçekleştiği için Binance, kullanıcıları için geçişi verimli bir şekilde yönetebildi.  

Binance Coin ilk olarak 2017’de indirimli alım satım ücretleri için bir yardımcı token olarak oluşturuldu. Ancak bugün, kullanım durumları birkaç kripto para borsasında arttı. BNB, crypto.com ve HTC’nin yanı sıra Binance.com, Binance DEX ve Binance Chain gibi birçok Binance platformunda işlem ücreti ödemek için kullanılabilir. Otel rezervasyon siteleri (örn. TravelbyBit), SAAS platformları (örn. Canva), DeFi uygulamaları (Moeda) ve çok sayıda platform, ödeme yöntemi olarak BNB’yi kabul etmektedir.   

BNB’nin fiyatı, kripto para piyasasındaki keskin düşüş eğiliminin bir sonucu olarak düştü. SEC’in Binance ile olan sorunlarının altcoin fiyatı üzerinde ağır bir etki yarattığı da iddia edilebilir. Buna rağmen beklentiler yüksek.

Finder.com kısa süre önce 54 kişiyle anket yaptı ve panel, madeni paranın umut verici uzun vadeli potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Kripto paranın fiyatının 2023’te 781 doları bulması bekleniyor. Ve BNB şu anda o kadar ilgi görmese de, yatırım getirisi açısından rutin olarak en iyi performans gösteren para birimleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük beşinci kripto para birimidir.

Ocak 2021’in sonlarında Binance Coin, kripto para piyasasındaki yükselişe katıldı ve tek bir ayda 40 dolardan 330 dolara yükseldi. BNB’nin fiyatı Mart ayında düşerek bir süre 250-300$ bölgesinde işlem gördü, ancak Nisan ayında yeniden hızla yükselmeye başladı ve 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 690,93$’a ulaştı.

Binance Coin’in fiyatı, 2021 Mayısının sonlarında kripto para piyasasının tamamı çöktüğü için düştü. Yaklaşık 200$’dan toparlandı ve yaklaşık 430$’a yükseldi, ancak bu yükseliş geçiciydi. BNB, Haziran sonunda yaklaşık 250 dolara düştü ve ardından Temmuz ortasında bir kez daha düştü. Ancak, piyasa o ayın sonunda toparlanma belirtileri göstermeye başladı ve Binance Coin de bir istisna değildi. BNB’nin fiyatı, Ağustos ayının ilk yarısında bir kez daha dramatik bir şekilde artarak 350 doları aştı.

Bununla birlikte, piyasadaki çoğu kripto para birimi gibi, 2022 de borsa tokeni için iyi bir yıl olmadı ve BNB listelerde düştü.

Her şey göz önüne alındığında, BNB satın almak uzun vadede akıllıca bir karar olmalı, değil mi? Çoğu analistin BNB için olumlu tahminleri var. Ek olarak, uzun vadeli BNB fiyat tahminlerinin büyük bir kısmı iyimser.

Bu Tahminler Neden Önemli?

BNB, dünyanın en büyük kripto para borsasına özgü bir kripto para birimidir. Binance Akıllı Zincir ekosistemi için de çok önemlidir . İkincisi, aslında, Ethereum’un rakiplerinden biridir ve önemli ölçüde daha yüksek ölçeklenebilirlik ve daha düşük işlem maliyetleri sunar.

Binance’teki tüccar sayısındaki istikrarlı artış, BNB’nin fiyatı üzerinde de olumlu bir etkiye sahip. Bu altcoinin maliyeti Ekim 2021’de 526,94 dolardan Ocak 2022’nin başında 555,34 dolara yükseldi. Binance kripto para ticaret endüstrisinde bir pazar lideri haline geldikçe borsadaki ticaret faaliyeti arttıkça genişlemeye devam etmesi bekleniyor.

Binance Smart Chain’in lansmanından sonra merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler), DeFi ve akıllı sözleşmeler için kullanılan BNB hacmi nedeniyle değeri yüksek bir noktaya ulaştı. 44 heyecan verici projeyle BSC, şu anda en büyük ikinci DeFi platformudur. 2017’de kullanıma sunulması ile 2021’deki zirvesi arasında Binance Coin’in değerine %620.000’den fazla eklendi.

Borsanın kripto paranın piyasaya sürülmesinden bu yana bir yakma programı sürdürmüş olması, BNB’ye güvenmek için başka bir neden. 15 Nisan 2021’de Binance, 595.314.380$ değerinde jetona eşit olan 1.099.888 BNB’den fazla yaktı. Bu, Binance’in üç aylık 15. BNB yakımı ve nakit açısından şimdiye kadarki en büyüğüydü.

Bu makalede, piyasa değeri ve hacmine odaklanarak kripto para biriminin mevcut etkinliğini hızlı bir şekilde inceleyeceğiz. Sonuç olarak, en tanınmış analistlerin ve platformların tahminleri, piyasa havasını belirlemek için Korku ve Açgözlülük Endeksi analiziyle birlikte özetlenecektir.

BNB’nin Fiyatı, Hacmi ve Aradaki Her Şey

Bu yazının yazıldığı sırada BNB yaklaşık 304 dolardan işlem görüyordu. 

binance coin
binance coin (bnb) fiyat tahmini 2025-2030: bnb'yi neler bekliyor olabilir? 4

Rakamlar yavaşça yükseldikçe, yatırımcılar ve uzmanlar token üzerinde yükselişe geçti. Digital Capital Management’ın genel müdürü Ben Ritchie, BNB konusunda olumlu ve yıl sonuna kadar kripto paranın 300$ değerinde olacağını tahmin ediyor. Ritchie, Binance borsasının uygulanabilirliğinin BNB’nin kaderini belirleyeceğini de kabul etti. Varlığın deflasyonist olma potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek devam etti, ekledi,

“BNB’nin fiyatı da arz ve talebi takip ediyor. BNB, her işlem ücretinde bir yakma mekanizması başlattı ve üç ayda bir yakma işlemi gerçekleştirerek onu deflasyonist bir varlık haline getirdi. BNB zincir ekosistemi büyümeye devam ettiğinden, fiyat 2030’da 3.000$’a kadar çıkabilir.”

Bu yazının yazıldığı tarihte, Binance Coin’in fiyatı 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altındaydı. 20 Ocak 2022’den bu yana, 200 günlük SMA önceki 212 gün boyunca SATIŞ’ı gösteriyor. Binance Coin’in fiyatının 50 günlük SMA’nın altına düştüğü 16 Temmuz 2022’den bu yana, bu gösterge son 55 gündür SAT sinyali veriyor.

3 Şubat 2022’de, 197 gün önce, Bitcoin piyasası en son Death Cross’unu gördü. 31 Ağustos 2021’den bu yana 353 günde Golden Cross gerçekleşmedi. Teknik göstergeler Binance Coin’in 200 günlük SMA’sının önümüzdeki ay düşeceğini ve 19 Eylül 2022’ye kadar 327,19 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. 19 Eylül 2022’ye kadar Binance Coin’in 50 Günlük SMA’nın 327,18 $ değerine ulaşması bekleniyor.

Bu makalenin yazıldığı sırada, platformun BNB için bir “Satın Al” sinyali vermesiyle TradingView aksi görüşü savunuyordu.

binance coin
binance coin (bnb) fiyat tahmini 2025-2030: bnb'yi neler bekliyor olabilir? 5

Şimdi tanınmış platformların ve analistlerin BNB’nin 2025 ve 2030’da nerede olacağına inandıklarına bakalım.

BNB Coin Fiyat Tahmini 2025

Changelly, Binance Coin’in geleceği konusunda oldukça iyimser. 2025 yılında en düşük BNB fiyatının 1.122,96$, en yüksek fiyatının ise 1.270,31$ olacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji uzmanı ve fütürist Joseph Raczynski’nin de iyimser bir görünümü var. Binance’in dünya çapındaki en iyi borsa olduğuna inanıyor. dedi ki

“BNB merkezsiz olmasa da hızlı ve ucuz işlemler için bir amaca hizmet edebilir. Bunun bir bedeli var ama. Binance, fikir birliği olmadan token üzerindeki parametreleri değiştirebilir ve bunların tek bir başarısızlık noktası olma olasılığı çok daha yüksektir.”

Kripto borsası CoinDCX, bir önceki yılın sonu yükseliş yönündeyse, 2025’in başlangıcının da aynı şekilde olumlu olabileceğini öngörüyor. Böylece, fiyat başlangıçta 2000$’ın üzerindeki konumunu geri alabilir ve güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edebilir. Sonuç olarak, 2025’in sonuna kadar 2500 dolara ulaşmaya çalışılabilir.

Peki, tüm bu olumlu tahminlerle birlikte, BNB’yi desteklememek için bir neden var mı? Pekala, 2025’in üzerinden hala üç yıldan fazla bir zaman geçtiğini ve Binance’in SEC ile yapacak çok şeyi olduğunu unutmayın. SEC, BNB’yi kayıtsız menkul kıymet olarak ihraç etmekle suçlayarak Binance’in peşinde.

Ancak buna rağmen piyasa oldukça iyimser. MetaTope’un Kurucu Ortağı ve Başkan Yardımcısı Walker Holmes, SEC’in BNB’nin geleceğine önemli ölçüde zarar vereceğine inanmıyor.

“Bunun XRP, ETH ve diğerleri ile oynandığını gördük. CZ çok zorlayıcı bir durum sunabilir. Bunun potansiyel parasal cezalarla ilgili bir soru olduğunu düşünüyorum. Ancak, bu yazıyı yazdığım sırada, Binance’in büyük bir düşüş riski altında olduğunu düşünmüyorum.”

BNB Coin Fiyat Tahmini 2030

Balthazar CEO’su John Stefanidis, yaptığı bir çalışmada BNB hakkında büyük bir iyimserlik dile getirdi. Ona göre 2030 yılına kadar 3.000 dolarlık bir BNB değeri tamamen yapılabilir. En son teknolojisi ve uluslararası kurallara bağlılığı nedeniyle BNB, uzun vadeli başarı için iyi bir konumdadır. Ayrıca Binance’in harika kullanıcı deneyiminin, güçlü bir girişim ekibinin ve harika bir markanın BNB’nin başarısındaki faktörler olduğunu vurguladı.

BNB birçok yatırımcı için daha uygun fiyatlı olsa da Rouge Ventures ve Rouge International Direktörü Desmond Marshall, Binance Coin’in Ethereum’u geçebileceğini düşünüyor. Ona göre, limitlerin uygulanması kriptonun performansı üzerinde en büyük etkiye sahip olacak. Ek olarak, mahallenin BNB’ye duyduğu güven, gelecekteki büyümeyi belirlemede çok önemli bir faktördür.

Şimdi, tüm bu tahminler olumlu, ancak dikkatli olmak gerekiyor. Bundan yaklaşık 8 yıl sonra bahsediyoruz ve kripto endüstrisinin mevcut durumunu dikkate almaya değer. BNB ve Bitcoin fiyatları yakından ilişkilidir. Neyse ki BNB, dolaşımdaki token sayısını azaltan ve coin fiyatını yükseltebilecek olan Binance piyasasında yakılabilir.

BNB’nin karlılığı, teknolojik gelişmelerden önemli ölçüde etkilenecektir. Blockchain’in işlevselliğini artırmak için Binance’in en yeni teknolojilere yatırım yapmak için birkaç planı var.

Çözüm

Şimdi, Binance Coin’in tahmini her zaman olumlu değil. Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi John Hawkins, madeni paranın oynaklığı ve “öncelikle Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarını takip etmesi ve gerçek dünyada hiçbir kullanımı olmaması” gerçeği ışığında, Binance Coin’in fiyatının 180 dolara düşeceğini tahmin etti. 2022’nin sonu.

Kripto para piyasalarının inanılmaz derecede öngörülemez olduğunu ve bunun da uzun vadeli projeksiyonlar sağlamayı zorlaştırdığını akılda tutmak çok önemlidir. Bununla birlikte, F&G Endeksinin basın zamanında tarafsız bölgede olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, daha iyi zamanlar ileride olmayabilir.

binance coin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.