Binance-CFTC Çatışması Sonrası Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü!

Binance-CFTC Çatışması Sonrası Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü!

Kripto para piyasası son zamanlarda bir kez daha kötü haberlerle sarsılmaya devam ediyor. Son olarak, ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı dava açması piyasada düşüşlere neden oldu.

CFTC, Binance ve Zhao’nun birçok yönetmeliği ihlal ettiğini iddia ederek dava açtı. Bu gelişme piyasada bir tedirginlik yarattı ve Bitcoin’in fiyatı 27 bin doların altına geriledi. Kripto para piyasası, son bir yılda birçok olumsuz haberle karşı karşıya kalmıştı ve bu son gelişme de piyasa oyuncularını endişelendiriyor.

Bitcoin 27.000 Doların Altına Düştü

Bu yazı yazıldığı sırada BTC, 27 bin dolara yakın bir seviyede işlem görüyordu. Binance’te yaklaşık 26.508 dolarlık bir gün içi düşük seviyesine düştükten sonra biraz toparlanmayı başardı.

binance
binance-cftc çatışması sonrası bitcoin 27.000 doların altına düştü! 3

CFTC’nin Binance ve CEO Changpeng Zhao’ya karşı büyük bir dava açıklamasından hemen sonra piyasada bir hareketlilik yaşandı. 74 sayfalık şikayet çok sayıda iddiayı içeriyor. Şikayette yer alan bazı iddialar arasında Binance’in ABD’deki müşteriler için birden fazla dijital varlığı içeren siparişleri kabul ettiği ve ticareti kolaylaştırdığı yer alıyor.

Tüm Piyasa Sallanıyor

Doğal olarak, bu gelişme tüm kripto para piyasasını etkiledi ve toplam piyasa değerinin önemli bir bölümünü kaybettirdi. Ripple’ın XRP’si hariç, altcoin’ler genellikle kırmızıya boyanmış durumda.

binance
binance-cftc çatışması sonrası bitcoin 27.000 doların altına düştü! 4

Tabii ki, her zaman kötü haberler olacak diye bir şey yok. Bazı kripto para birimleri, tüm bu düşüşler yaşanırken son 24 saatte oldukça iyi performans göstermeyi başardı. Kaspa’nın KAS tokenı %20 artarken, ardından Flare’nin FLR’si (%17) geldi.

Ancak diğer taraftan, %10 düşüşle Arbitrum’un ARB’si ve ardından %8 civarında düşüşle MINA ve MASK var.

Sonuç olarak, bugün piyasada oldukça dalgalı bir gün oldu ve bu durumun Binance’e karşı açılan CFTC davasının piyasayı ne kadar etkileyeceğini görmek ilginç olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.