Binance CEO’su CZ, LUNA ve Bitcoin Düşüşüne Dair Çıkarımlar Yaptı!

Binance CEO’su CZ, LUNA ve Bitcoin Düşüşüne Dair Çıkarımlar Yaptı!

LUNA çöküşünün yıldönümünde, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 40 milyar dolarlık değer kaybı ve Bitcoin’in önemli düşüşünü gördükten sonra çıkarılan dersleri değerlendirdi. 09 Mayıs 2022’deki olayın ardından “tekrar zavallı” şeklindeki tweet’inden bu yana, şeffaflık ve kullanıcı koruması mesajı veriyor.

CZ, LUNA Çöküşüne Değiniyor

CZ, bu sabah Bitcoin’in fiyat hareketi geçmişiyle ilgili tweet attı:

Bir yıl önce bugün, UST/LUNA çöktü. Değeri 40 milyar dolar düştü. BTC 28 binden 19 bine indi. Birkaç ders alınabilir.

LUNA düşüşü bir yıl önce gerçekleşti, ancak olaydan alınan dersler hala geçerliliğini koruyor. CZ, çöküşün ardından şeffaflık ve kullanıcı koruması konusunda önemli adımlar attı. Binance’in Terra proje ekibinin önce perakende kullanıcıları tazmin etmesine izin vereceğini ve Binance’in en son tazmin edileceğini belirtti.

Bu, sektörün likiditeyi artırmaya ve kullanıcıları kayıplardan korumaya yönelik mevcut çabalarını yansıtan bir durumdur.

Bitcoin Düşüşünü Unutma

LUNA ve TerraUSD’nin (UST) çöküşü, sadece 40 milyar doları ortadan kaldırmakla kalmadı, aynı zamanda BTC’nin 28 binden 19 bine düşmesine de sebep oldu. CZ’nin tweet’i, duygusal ticaretin tehlikelerini vurgulayarak ve yatırım yaklaşımının stratejik ve disiplinli olmasının önemini vurgulayarak bunu belirtiyor.

Bu tür çöküşlerin risklerini azaltmanın bir yolu, piyasadaki likiditeyi artırmaktır. Bu, artan düzenleyici inceleme karşısında zorlu bir süreç olabilir, ancak çabalar devam ediyor. Örneğin, DeFi endüstrisi, ABD dolarıyla sınırlı olmayan, çeşitli varlıklarla desteklenen daha istikrarlı kripto para birimleri yaratma yolunu araştırıyor.

LUNA çöküşünden çıkarılan dersler, sektörün likidite, işbirliği ve kullanıcı koruması sorunlarıyla mücadele ettiği günümüzde hala geçerliliğini koruyor. LUNA çöküşü sektörü sarsarken, CZ’nin düşünceleri, kripto dünyasında sorumlu liderliğin önemine dair içgörüler sunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.