Binance CEO’su “CZ” Fransa’yı “Avrupa’nın Kripto Merkezi” Olarak Görüyor!

Binance CEO’su “CZ” Fransa’yı “Avrupa’nın Kripto Merkezi” Olarak Görüyor!

Binance CEO’su “CZ”, Fransa Dijital Geçiş Bakanı Jean-Noël Barrot ile yaptığı sohbette kripto tanıtımı, eğitimi, Web3 ve blok zinciri geliştirmeyi tartıştı. Binance, Avrupa merkezi olarak Paris’e sahip olmayı, Fransa’daki yetenek havuzundan yüzlerce kişiyi işe almayı ve Web3 ve blok zinciri geliştirme üzerinde işbirliği yapmayı planlıyor. Kripto borsası, Mayıs ayında Fransa’da faaliyet göstermek için bir lisans aldı.

binance
binance ceo'su “cz” fransa'yı “avrupa'nın kripto merkezi” olarak görüyor! 2

Borsa, Fransa’daki Kripto Merkezini Taahhüt Ediyor

Binance CEO’su “CZ”, Fransa’nın Blockchain topluluğu için stratejik bir merkez olduğuna inanıyor. Fransa’nın güçlü mühendislik ve matematik geçmişine sahip geniş yetenek havuzu, Binance’in ülkeye olan ilgisinin en büyük nedenlerinden biri.

Binance CEO’su Fransa’da büyük büyüme fırsatları görüyor. Paris’te yaklaşık 150 çalışanı var ve gelecekte yüzlerce kişiyi daha işe almayı planlıyor. Ayrıca, Fransız hükümetinin ve düzenleyicilerin hedefleri, KYC ve AML kuralları ile daha uyumlu ve net olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, ülkedeki büyüme için kripto ve blok zincirinin önemini anlıyorlar.

Ayrıca, Fransa’daki en büyük kripto merkezine sahip ve çoğu Avrupa operasyonunu Paris ofisi aracılığıyla yönetmektedir. Binance’in girişimi, yetersiz hizmet alan Fransız topluluklarında 10.000 kişiyi eğitmeyi hedefliyor.

Fransa Dijital Geçiş Bakanı Jean-Noël Barrot, hükümetin merkezi olmayan finans (DeFi), Web3 ve diğer ilgili alanlara odaklanacağını söyledi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Web3 ekosistemini, özellikle kripto ekosistemini güçlü bir şekilde destekledi.

Fransa, Ledger ve Sorare gibi büyüyen fintech ve kripto şirketlerine sahip. Şu anda amaç, yabancı girişimleri ve kripto borsalarını çekmek. Düzenleyiciler, kripto ve blok zinciri ve diğer ilgili alanlar hakkında derin bir anlayış edindiler.

Tartışma ayrıca yatırımcı korumasını, Kripto Varlıklar Düzenlemesindeki Piyasaları (MiCA) yasasını ve DLT Pilot düzenlemesini de vurgulamaktadır.

Fransa’nın Gelişen Kripto Endüstrisi

Fransa milletvekili 19 Ekim’de Marie-Anne Barbat-Layani’nin Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF) başkanlığına getirilmesini oyladı. AMF, Fransız hükümetinin sektöre verdiği desteğin ardından kripto ile ilgili sorumluluğun arttığını gördü.

Binance ve Crypto.com, ülkede kripto değişim hizmetleri sağlamak için lisans aldı. Ancak Fransa, vergi ödemesi olarak kriptoya veya ödeme olarak Bitcoin’e hazır değil.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.