Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı, Biden’ın İcra Emri Öncesinde Kripto Konusunda İkiye Bölündü

Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı, Biden’ın İcra Emri Öncesinde Kripto Konusunda İkiye Bölündü
0

Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı’nın dijital varlıklara odaklanan bir icra emri kapsamında bölündüğü bildiriliyor.

beyaz saray

Yeni bir Bloomberg raporuna göre, yürütme emri taslağı, devlet kurumlarını dijital varlıkları düzenlemek için devlet çapında bir strateji geliştirmek amacıyla kripto para birimlerini incelemeye yönlendiriyor.

Beyaz Saray’ın ayrıca ABD doları tarafından desteklenen sanal bir para birimi olan bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) destekleme olasılığını da dikkate alması muhtemeldir.

Konuya aşina olan kaynaklara atıfta bulunan Bloomberg, Hazine Bakanı Janet Yellen’ın CBDC’lerden bahseden tüm ayrıntılar da dahil olmak üzere yürütme emrini gereksiz gördüğünü söyledi.

Yellen ve ekibi, Federal Rezerv’e CBDC’ler konusunda kendi stratejisini geliştirmesi için yer verilmesi gerektiği görüşünde. Geçen ay, Federal Rezerv Amerika Birleşik Devletleri’nde bir CBDC ihraç etmenin fizibilitesi hakkında bir rapor yayınladı.

Buna ek olarak, Hazine Bakanlığı, ofislerinin ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dahil olmak üzere diğer federal kurumların dijital para birimleri için düzenleyici netlik sağlama konusunda ilerleme kaydettiğini söylüyor.

Rapora göre, Beyaz Saray’ın hükümet çapında bir kripto para stratejisi geliştirme çabaları 2021 yılının Ağustos ayında başladı.

Diğer şeylerin yanı sıra, yürütme emri taslağı, kripto para birimlerinin ekonomiye, ulusal güvenliğe ve düzenleyici ortama getirdiği zorluklara değiniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap