MasterCard Yöneticilerin Bossé Kriptoda Yükseliş Eğilimi Gösteriyor!

MasterCard Yöneticilerin Bossé Kriptoda Yükseliş Eğilimi Gösteriyor!
0

Mevcut piyasa tutumuna rağmen, ileri görüşlü firmalar, yöneticiler ve yatırımcılar kripto endüstrisinin uzun vadeli potansiyeli konusunda iyimser. MasterCard’ın Yeni Ürün Geliştirme ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harold Bossé, kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin er ya da geç geniş çapta benimseneceğine inanıyor.

Kaynaklara göre, Bossé’nin yakın zamanda bir Blockchain web seminerinde gözlemlediği gibi, milyonlarca kullanıcı zaten dünya çapında kripto varlıkları tüketiyor ve iletiyor.

“Onlar erken benimseyenler ve yeni benimseyenler, ancak kitle pazarlarına geçtik ve bu, finansal kurumların alana girmesi için çok önemli bir yön olacak.”

Kripto Bugün İnternetin İlk Günleri Gibi mi?

Bossé, kendisinden önceki pek çok kişi gibi, kripto işinin mevcut durumunu internetin ilk günlerine kadar değerlendirdi.

“İnternetin doğuşunu düşünün; Amazon’un bir fikir olabileceğini kimse hayal bile edemezdi. Amazon’un çalışması için İnternet’e ihtiyacınız var ”dedi. Yönetici eklemeye devam etti, 

“Aynı durumdayız: İnsanların hayatlarını nasıl dönüştürebiliriz ve demografik bilgilere veya önce Blockchain hakkında düşünmeyen, ancak iş sorunlarını düşünen insan gruplarına nasıl gireriz?”

Kriptolar daha popüler hale gelmeden önce aşılması gereken birkaç engel olduğuna dikkat çekti. Üst yönetimin farkındalık eksikliğini, ölçeklenebilirlik, maliyet ve hız ile ilgili iş nedenlerinin yanı sıra düzenleyici hususları belirtti.

Başkan Yardımcısı, TerraUSD (UST) ve LUNA’nın düşüşü de dahil olmak üzere çeşitli piyasa faktörlerinin son haftalarda kripto piyasasını aşağı çekmesinden korkuyor. Daha büyük oyuncular devreye girecekse, diğer faktörlerin yanı sıra tüm bu faktörler, sektörde artan bir güvenlik ihtiyacına işaret edecektir.

Yıllar Boyunca Mastercard ve Kripto

Kripto destekli kredi hizmetleri ve son zamanlarda NFT ve Metaverse ticari markalarının tescili ile MasterCard, kripto sektörüne ilgi göstermiştir. 

Mastercard’ın kripto ödemelerini desteklediği hakkında bir bloga göre,

“Bu çaba, alıcılar ve işletmeler için yepyeni bir olasılıklar dünyası açarak, onların tamamen farklı bir şekilde işlem yapmalarını sağlayacak. Bu düzenleme, halihazırda dijital varlıklarla ilgilenen yeni müşterileri çekebilir ve satıcıların bu ekstra alternatifi isteyen mevcut müşterileri elde tutmasına yardımcı olabilir. Müşteriler ayrıca para biriktirmek, depolamak ve göndermek için ek seçeneklere sahip olacak.”

Kripto para kredisi veren Nexo, kısa süre önce Mastercard ile dünyanın ilk “kripto destekli” ödeme kartını üretmek için bir ortaklık duyurdu.

Kart, Nexo tarafından sağlanan kripto destekli bir kredi hattına bağlıdır ve dünya çapında 92 milyon Mastercard kabul eden perakendeciden herhangi birinde kullanılabilir. Bu, yatırımcıların kripto varlıklarının fiat değerinin %90’ına kadar harcama yapmalarını sağlayacak.

Mastercard, NFT’lerle bağlantılı 15 ticari marka başvurusunda bulunarak, Metaverse’e ulaştığını da belirtti. Mastercard, bir ticari marka uygulamasına göre meta veri tabanında “ve diğer sanal dünyalarda” sanal ödemeleri kolaylaştırmayı hedefliyor.

Oyunda Daha Fazla Oyuncu Var

Ve bu oyunda olan sadece Mastercard değil. Mağazalarda ve restoranlarda alışveriş yapmak için Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini kullanmak daha yaygın hale geliyor. Daha fazla işletme kripto para birimlerinin değerini kabul ediyor ve bunları bir şekilde faaliyetlerine dahil ediyor. 

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa süre önce kripto para tabanlı yeni bir Visa banka kartını piyasaya sürdü. Bir kullanıcı bir işlem yaptığında kripto para birimleri gerçek zamanlı olarak EUR’ya çevrilebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap