Bank of America, Kriptoya Yeniden Yatırım Yapmak İçin En İyi Zamanı Açıkladı!

Bank of America, Kriptoya Yeniden Yatırım Yapmak İçin En İyi Zamanı Açıkladı!

Kripto piyasası kasvetli bir ekonomik görünümden muzdarip. Ancak Bank of America Corporation tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, kripto piyasası dibe vurmuş olabilir. Çeşitli Hedge fon yöneticilerini içeren anket, 2023’ün başlarında güçlü bir hisse senedi rallisinin başlayabileceğini ortaya koyuyor. Bu nedenle, yeniden yatırım yapmak için en iyi zaman olabilir.

Bloomberg’e göre anket, borsanın “tam teslimiyet” elde ettiğine inanıyor. Diğer stratejistler, dibe 2023’ün başlarında ulaşılabileceğine inanıyor.

Bank of America’nın ABD’li baş stratejisti, anketin tam makro kapitülasyon, yatırımcı kapitülasyonu ve politika kapitülasyonunun başlangıcını güçlü bir şekilde işaret ettiğine inanıyor.

Kripto Piyasası Neden Mücadele Ediyor?

Piyasa, genel borsa ile güçlü bir korelasyon gösteriyor. Beta, bir varlığın daha geniş pazarla ne kadar güçlü korelasyon gösterdiğinin ölçüsüdür. Coinbase Research’e göre, kripto pazarının betası 2’dir, bu da daha geniş pazardan iki kat daha fazla fiyat hareketi sergilediği anlamına gelir. Bu nedenle, teknoloji hisseleri ve teknoloji odaklı NASDAQ 100 ile güçlü bir korelasyon gösteriyor.

Bu korelasyon nedeniyle, piyasa büyük bir satış yaşıyor. Federal Rezerv, şişirilmiş bilançosunu boşaltmakla meşgul. Ayrıca, niceliksel sıkılaştırma ve faiz artırımları borsada düşüşe neden oldu. Fed, faiz oranlarını art arda dört kez 75 baz puan artırdı. Son TÜFE ve ÜFE verileri, başka bir mega zammı hemen hemen tespit etti.

Ancak uzmanlar, Fed’in küresel finansal istikrarı korumak için kendi ekseni etrafında dönmesi gerekip gerekmediğini merak etmeye başlıyor. Durgunluk, deflasyon ve stagflasyon korkuları önemli ölçüde arttı. Bank of America anketi ayrıca Federal Rezerv’in 2023’ün başlarında dönmesini bekliyor.

Anket, piyasa likiditesinin önemli ölçüde bozulduğuna ve borsanın yatırımcı karamsarlığına doğru bir şekilde işaret ettiğine inanıyor.

Yatırım Yapmanın En İyi Zamanı

Bank of America, 2023’ün ilk yarısında güçlü bir hisse senedi rallisinin başlayacağına inanıyor. Ancak kripto ve piyasa uzmanı Florian Grummes, kripto kışının bir buçuk yıl daha sürebileceğine inanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.