Axie Infinity (AXS): İyi Günlerinin Geride Kalıp Kalmadığını Belirleme

Axie Infinity (AXS): İyi Günlerinin Geride Kalıp Kalmadığını Belirleme
0

Belirli bir alanda bir yeniliği müjdelemenin, her zaman kişinin sonsuza kadar zirvede kalacağı anlamına gelmediği, hayatın üzücü gerçeğidir. Blockchain alanında kazan-kazan oyun modelinin benimsenmesini yaygınlaştırdığı bilinen, daha iyi günler Axie Infinity‘nin arkasında görünüyor. 

Axie Infinity, kullanıcıların platformunda oyun oynayarak Smooth Love Potion (SLP) jetonunu elde etmelerini sağlar. 

Ancak  12 Mayıs’ta bir Axie Infinity oyun geliştiricisi tarafından gönderilen bir tweet , Axie Infinity’nin SLP yardımcı programının para biriminin sıfıra düştüğünü belirtti. Bu, çoğu oyuncu kazançlarından para kazanabildiklerinde oynamayı bıraktığından, P2E oyunlarına olan ilgide sürekli bir düşüşün göstergesi olabilir.

Platformun yerel jetonu AXS, oyun platformunun sık sık ürün yayınlamasına rağmen zorlu bir yamadan geçti. Daha büyük pazarın kan gölü karşısında bu tokenin bu hafta nasıl bir performans gösterdiğine bir göz atalım.

Oyuncular İlgilerini Kaybetmeye mi Başladı?

Son 24 saat içinde AXS %5’in üzerinde kazanç kaydederek fiyatı 21.87$’ı aştı. Ancak, yedi günlük bir pencere döneminde işler o kadar iyi görünmedi.

Haftaya 29.3 dolardan başlayan tokenin fiyatı bir miktar toparlanmadan önce %25 oranında düşmüştü.

axie infinity
axie infinity (axs): i̇yi günlerinin geride kalıp kalmadığını belirleme 5

Ek olarak, incelenen dönem için altcoin, aşırı satım bölgelerinde RSI ve MFI ile büyük satış baskısı kaydetti.

Bu, bu hafta kripto piyasasını rahatsız eden düşüş görünümünün göstergesi gibi görünüyordu. Basın zamanında, RSI 31’de dururken, MFI her ikisi de yükseliş trendinde 46’da kaldı. 

axie infinity
axie infinity (axs): i̇yi günlerinin geride kalıp kalmadığını belirleme 6

Benzer şekilde, aynı zaman diliminde, AXS’nin piyasa değeri %25 düşerek yazı yazılırken 1,33 milyar dolara indi. 

11 Mayıs’ta Neler Oldu?

11 Mayıs’ta Blockchain teknolojisi odaklı bir şirket olan BTCS, blockchain altyapı operasyonlarına Axie Infinity’nin eklendiğini duyurdu.

BTCS CEO’suna göre, ekleme yapıldı çünkü şirket,

“Blockchain oyununun, Axie Infinity gibi önde gelen Ethereum tabanlı oyunlarla tüm oyun endüstrisinin geleceğini şekillendirebileceğine inanıyor. Axie Infinity, insanların oyun oynama şeklini değiştiriyor, sadece eğlenceli olan bir şeyden gerçek parasal değeri olan bir şeye geçiyor.”

Ayrıca, zincirleme analiz, madeni paranın önemli adımlar attığını gösterdi. Ağdaki günlük aktif adresler endeksi yalnızca 11 Mayıs’ta %57 arttı. Ancak, kısa süre sonra 14 Mayıs’a kadar geri çekilmeden önce geriledi. Aynı rakamlar, yazı yazılırken 890 idi. 

axie infinity
axie infinity (axs): i̇yi günlerinin geride kalıp kalmadığını belirleme 7

11 Mayıs’ta balina işlemlerinde de bir artış kaydedildi. 100 bin doların üzerindeki işlemler için token, 126 balina işlemiyle rekor kırdı. Ayrıca, 1 milyon doların üzerindeki işlemler için ağ 11 Mayıs’ta en yüksek seviyeye ulaştı.

Her iki sayı da düşmeye devam etti ve baskı sırasında sırasıyla 28 ve 1’de kaldı.

axie infinity
axie infinity (axs): i̇yi günlerinin geride kalıp kalmadığını belirleme 8

STEP’N Yukarı

Axie Infinity platformunun etkileyici olmayan performansı ile diğer platformlar STEP’n yukarı çıktı. STEPN jetonu için 937.742.922 $’lık bir piyasa değeri ile, kazan-kazan oyun platformu STEPN, geçtiğimiz birkaç hafta içinde Axie Infinity’den önemli ölçüde daha iyi performans göstermiş gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap