Avustralya Open, Decentraland ile Ortaklık Yaparak Metaverse’e Katıldı

Avustralya Open, Decentraland ile Ortaklık Yaparak Metaverse’e Katıldı
0

Avustralya Open, bu yılki turnuvayı sanal olarak da düzenlemek için Decentraland ile birlikte çalıştı.

decentraland
avustralya open, decentraland ile ortaklık yaparak metaverse'e katıldı 2

Dünyanın en büyük tenis turnuvalarından biri olan Avustralya Açık (AO) kripto para birimi endüstrisinin hem NFT hem de Metaverse tarafına giriyor.

Bu yılki şampiyona, önde gelen bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland’da da gerçekleştirilecek. Aynı zamanda, taraftarlar, canlı maç verileriyle bağlantılı, takas edilemeyen jetonlar satın alarak daha fazla katılabilecekler.

AO Metaverse’e Katıldı

Avustralya dalgalanma Omicron’un durumlarda olduğu gibi, Avustralya Açık organizatörleri karar vermek şahsen düzenli gidenler maçlara söz konusu hem uluslararası izleyiciler ve hatta halk daha fazla erişim.

Bu nedenle, turnuva Decentraland’da da gerçekleşecek. Burada ziyaretçiler ana stadyum Rod Laver Arena’yı gözlemleyebilecek, restoranları keşfedebilecek ve tabii ki tenis maçlarını izleyebilecekler.

AO Turnuva Direktörü Craig Tiley, “Bu yeni teknoloji dalgasıyla, küresel tenis hayranları daha önce hiç olmadığı şekilde 2022 Avustralya Açık’ın bir parçası olma fırsatına sahip olacaklar” dedi.

Ek olarak, organizasyon, “Art Ball NFT’leri” adı verilen 6.776 misli olmayan token koleksiyonu yayınlayacak. Her koleksiyon, 2022 şampiyonasındaki tüm maçlardan kazanan bir atışa karşılık gelecek.

Sahipler ayrıca gelecekte noktanın görüntüleri, sanal giyilebilir cihazlar ve diğer faydaları içeren bir airdrop alacaklar. 11 şampiyonluk noktasından biri arsaya düşerse, bağlantılı NFT’nin sahibi, oyunda kullanılan fiziksel tenis topunu özel el yapımı bir kutuda talep edebilir ve alabilir.

Takas edilemeyen jetonlar, maçların oyun içi puanlarını değerlendirmek için kullanılan aynı teknoloji tarafından izlenecektir.

“Art Ball NFT’leri” 10 Ocak’ta satışa çıkarken, AO Decentraland etkinliği fiziksel turnuvanın başladığı aynı gün olan 17 Ocak’ta yayınlanacak.

Decentraland ile Başka Kim Ortaklık Yaptı?

Bu haftanın başlarında, Koreli elektronik devi Samsung, Samsung 837X adlı yeni Metaverse deneyimini tanıttı. Decentraland tarafından desteklenen özellik, müşterilerin görevlere veya canlı müzik etkinliklerine sanal olarak katılmalarını sağlayacak.

Samsung, “En iyisi, avatarlarınızı kişiselleştirmek için NFT rozetleri ve Samsung Decentraland giyilebilir ürünlerinin sınırlı tedarik koleksiyonlarını kazanabilirsiniz” dedi.

Samsung 837X, sınırlı bir süre için Decentraland’da açılacak. Devam eden yıl boyunca, Koreli şirket, yeni platformlarda çoklu evren yaklaşımı başlatarak deneyimi daha fazla insana getirmeyi planlıyor.

Metaverse, başka türlü gerçekleşemeyecek benzersiz sanal deneyimler yaratmak için fiziksel ve mekansal sınırların ötesine geçmemizi sağlıyor. Yenilik bizim DNA’mızda var ve hepinizin bu gelişen sanal dünyayı deneyimlemenizi bekleyemeyiz.” diyerek sözlerini tamamladı Samsung’dan Michelle Crossan-Matos.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap