Avrupa Yakında İlk Bitcoin ETF’sini Euronext’te Alacak!

Avrupa Yakında İlk Bitcoin ETF’sini Euronext’te Alacak!
0

Kripto para birimleri, vahşi fiyat dalgalanmalarına rağmen popülerdir. Dolayısıyla, Jacobi Asset Management’ın Perşembe günü Euronext borsasında Avrupa’daki ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) tanıtacağını açıklaması sürpriz değil.

bitcoin
avrupa yakında i̇lk bitcoin etf'sini euronext'te alacak! 2

İşletme, Jacobi Bitcoin ETF’sinin Temmuz ayında Euronext Amsterdam’da “BCOIN” senedi sembolü altında işlem görmeye başlayacağını duyurdu. Eski bir Goldman Sachs bankacısı olan Jacobi CEO’su Jamie Khurshid, şunları söyledi:

Jacobi Bitcoin ETF, yatırımcıların iyi kurulmuş ve güvenilir bir yatırım yapısı aracılığıyla bu heyecan verici varlık sınıfının temel performansına erişmelerini sağlayacak.”

Peki Şimdi Ne Değişecek?

CEO Jamie Khurshid, 2021’de Jacobi Asset Management’ı kurdu. Şirket, dijital varlıkları yönetme konusunda deneyime sahip ve “çeşitlendirilmiş blok zinciri, teknik, yatırım ve düzenleyici uzmanlardan oluşan bir ekipten” oluşuyor.

Hurşid ekledi,

Jacobi’deki amacımız, dijital varlık yatırımlarını kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için daha basit ve daha tanıdık hale getirmektir.”

Flow Traders’ta kurumsal bir dijital varlık traderı olan Edd Carlton’a göre, spot bir Bitcoin ETF’nin listesi “kurumsal yatırımcılardan gelen artan taleple eşleşti”. Aslında ABD’de uzun yıllardır spot BTC ETF çağrıları yapılıyor.

Bununla birlikte, şu ana kadar Kanada, Brezilya ve Jersey’de yalnızca üç döviz ticareti fonu tanıtıldı ve bunların tümü ABD merkezli ETF’lerin çoğundan önemli ölçüde daha küçük. Jacobi Bitcoin ETF, daha küçük pazarlarda yerinde ETF’ler geliştirerek dünyanın en büyük spot BTC ETF’si olacak.

Artık Bitcoin’e Daha Fazla Erişilebilirlik

Avrupalı ​​yatırımcılara sunulan ETF’lerin seçimi, ABD’li yatırımcılara sunulanlardan daha az kapsamlıdır. Aslında, Avrupa’daki perakende yatırımcıların yalnızca %15 ila %20’si ETF’leri kullanırken, bu oran ABD’dekilerin %40’ı kadardır.

Bununla birlikte, Avrupa’da bir spot BTC ETF’ye izin verme kararı, muhtemelen emeklilik fonları, yatırım fonları ve sigorta şirketleri gibi kuruluşlar için önceden kapalı bir giriş kanalı açacaktır. Geleneksel kanallar aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmak için alternatiflerin azlığı göz önüne alındığında, bir spot BTC ETF Avrupa’da oldukça popüler hale gelebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap