AVAX’ın Önümüzdeki Yedi Gün İçinde Gideceği Yer Burası

AVAX’ın Önümüzdeki Yedi Gün İçinde Gideceği Yer Burası
0

AVAX, Ocak ayının sonundan bu yana daha düşük zaman dilimlerinde grafiklerde yükselişe geçti ve bunun üzerine çıkmadan önce tekrar tekrar 73 dolarlık direnç seviyesini vurdu. Daha uzun vadeli bir görünümde, Avalanche Aralık ortasından bu yana zayıf görünüyor. Yine de, grafikte önümüzdeki birkaç haftanın yükselişe devam edebileceğine dair işaretler vardı. Avalanche yükselişini 106 dolara ve muhtemelen ötesine devam ettirebilir mi?

AVAX

avax
avax'ın önümüzdeki yedi gün i̇çinde gideceği yer burası 3

Aralık ortasında Avalanche, talep arayışı içinde 104$ alanını (kırmızı kutu) yeniden test etti, zayıf bir şekilde 116$ seviyesine sıçradı ve bir kez destek seviyesinin altına düştü. Bu piyasa, Ocak sonu-Şubat başına kadar devam eden düşüş eğilimine girdi.

Bununla birlikte, 56$ alanından (camgöbeği kutusu) fiyattaki sıçrama ve ardından 73$’lık eski direnç seviyesini geçmesi nedeniyle, AVAX’ın birkaç hafta sürebilecek bir yükseliş trendi oluşturma yolunda olabileceği ortaya çıktı.

Avalanche 90$’a tırmandı, alıcı arayışında 79$’ı yeniden test etti ve bir kez daha 90$ seviyesini aştı. AVAX’ın düşerken daha düşük bir zirve olarak işaretlediği bir seviye olan 97,4 $ seviyesinin üzerinde bir seans, yükseliş işareti olacaktır.

Gerekçe

avax
avax'ın önümüzdeki yedi gün i̇çinde gideceği yer burası 4

RSI daha düşük bir yüksek (turuncu) yaparken, fiyat aynı zaman diliminde daha yüksek bir zirve yaptı. Bu düşüş eğilimi, AVAX’ın 97 $ seviyesinin (noktalı beyaz) üzerine çıkmaya çalıştığı sırada geldi. Farklılığa rağmen, AVAX’ın çok fazla güneye düşmesi olası değildi. 90,8 dolar veya 88 dolar, yükseliş momentumunun yeniden devam edebileceği muhtemel seviyelerdi.

Yönlü Hareket Endeksi, son on günün her ikisi de 20 değerinin üzerinde ADX (sarı) ve +DI (yeşil) ile AVAX için güçlü bir yükseliş eğilimi gördüğünü gösterdi.

OBV de son üç hafta içinde yükseliş trendindeydi ve bu da AVAX’ın rallisinin arkasında talebin olduğunu gösterdi.

21 SMA (turuncu), yükselişteki yükseliş momentumunun bir başka işareti olan 55 SMA’nın (yeşil) üzerine çıktı.

Çözüm

Momentum ve hacim göstergeleri istikrarlı bir yükseliş gösterirken, piyasa yapısı boğaların tarafına doğru eğildi, ancak 97 $ bu yükseliş durumuna güç katacak. Yukarı yönde, 104-106 dolar alanı direnç gösterdi, 109 dolar ve 127 dolar da dikkat edilmesi gereken seviyeler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap